Slovenke neuspešne v Evroligi

Prvič v tej sezoni ženske Evrolige nobena izmed slovenskih reprezentantk v odigranem kolu ni okusila slasti zmage. Teja Oblak je po podaljšku klonila že v sredo, neuspešni pa sta bili dan kasneje še Nika Barič in Eva Lisec.

Reprezentančna organizatorka igre je z UMMC Jekaterinburgom gostovala v turškem Kayseriju, kjer je domača zasedba po slabši prvi četrtini (15:25) preostale tri dele igre dobila s 53:29 in zmagala s 68:54. Trboveljčanka je v devetih minutah zgrešila vse tri mete iz igre.

Nika Barić

Bolje se je odrezala Liščeva, ki je prvič v svoji krstni sezoni na parket evroligaške tekme stopila že v prvi četrtini. Pri vodstvu Fenerbahčeja s 16:4 je svoji ekipi pomagala ujeti priključek in tik pred koncem prvih desetih minut s košem končala niz 8:0 (12:16). Njena Famila Schio je v nadaljevanju večino časa vodila z manjšo prednostjo, v zadnji četrtini pa tekmice spustila predse. Tik pred iztekom tekme je nekdanja francoska reprezentantka Isabele Yacoubou imela priložnost, da s črte prostih metov izid poravna na 63. točko, a zadela le dva prosta meta (62:63). Tekmo v Italiji je sodil slovenski sodnik Mario Majkič.

ŽENSKA EVROLIGA, 6. KOLO:

Skupina A, četrtek, 3. decembra:

Familia Schio : FENERBAHČE 62:64
(12:16, 16:10, 11:14, 23:24)
Schio: Yacoubou 21 (8 skokov), Sottana 13
Fenerbahče: Quigley 29, Hollingsworth 13 (6 skokov).

STATISTIKA

Eva Lisec (Famila Schio): 12 minut, 4 točke (2/3 za dve), 2 skoka, 2 prid. žogi, izg. žoga.

Že odigrano, sreda, 2. decembra:

Good Angels Košice : VILLENEUVE 55:60 – po podaljšku

Skupina B, četrtek, 3. decembra:

AGÜ SPOR : UMMC JEKATERINBURG 68:54 (15:25, 15:11, 20:10, 18:8)
Sanders 19 (9 skokov, 4 podaje), McCarville 14 (6 skokov, 4 podaje); Griner 21 (7 skokov), Lyttle (12 skokov) in Beljakova po 12.

STATISTIKA

Nika Barič (UMMC Jekaterinburg): 9 minut, brez točke (0/1 za dve, 0/2 za tri), skok, izg. žoga.