Slovenke brez poraza v 2. krog, padle tudi Črnogorke

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let v Podgorici zasluženo odhaja na dvodnevni počitek. Po Irski je v nedeljo, v 2. kolu prvega dela evropskega premagala še gostiteljice Črnogorke s 77:72 in se tako brez poraza priigrala napredovanje v drugi del tekmovanja, ki se začenja v sredo.

1107_du20

Čakajo tekmice

Tam se bodo srečale z najboljšima reprezentancama skupine C. Ena izmed njiju bo Litva, ki je prav tako dobila obe tekmi v skupini s po tremi ekipami, medtem ko bodo druga nasprotnice znane v ponedeljek, ko se bosta na medsebojni tekmi za napredovanje udarili izbrani vrsti Izraela in Velike Britanije.

Na obračunu Slovenk in Črnogork so gledalci imeli kaj videti. Po izenačenju na 9:9 so slednje pred domačimi gledalci prestavile v višjo predstavo in na začetku druge četrtine povedle že s 27:13. A izbranke Damirja Grgića se niso predale. Zaigrale so veliko bolj hitro in borbeno, ob tem pa s tesno obrambo po celotnem igrišču  začele nasprotnice siliti v napake iz katerih so same dosegle številne lahke koše. Na začetku 18. minute so tako po delnem nizu 27:4 povedle s 40:31, a za tem z nekaj nespametnimi potezami tekmicam dovolile, da so tik pred sireno polčasa rezultat poravnale na 42:42.

Poškodba Leškove

V drugih 20 minutah se je tako vse začelo znova. Slovenska vrsta je že ob koncu 22. minute ostala brez dobro razpoložene Zale Lešek (9 točk, 4:5 za dve, 3 skoki, 2 podaji, blokada), ki se po udarcu v ramo, zaradi poškodbe katere je izpustila celotno minulo klubsko sezoni, ni več vrnila na parket. Tretji del je bil tako zelo izenačen, ritem igri pa je vseskozi narekovala naša vrsta. Ta je potek tekme dokončno prelomila v prvi polovici zadnje četrtine. Šest minut in pol pred koncem je Alma Potočnik z dvema zaporednima košema zaključila niz osmih zaporednih točk za vodstvo s 73:61, po katerih so Slovenke tekmo le še mirno pripeljale h koncu.

Prav gorenjska organizatorka igre je bila velika junakinja tekme. Dosegla je 26 točk (8:11 za dve), podelila sedem podaj, nasprotnicam odvzela pet žog in ujela dve odbiti žogi, kar je zadostovalo za indeks 30! Pomemben delež k zmagi sta pristavili tudi Annamaria Prezelj (20 točk, 7 podaj) in Larisa Ocvirk (15 točk, 9 skokov, 4 prid. žoge).

EP divizije B, U20, 2. krog, 10.7.
SLOVENIJA – Črna Gora 77:72 (13:25, 29:17, 23:19, 12:11)
Slovenija: Belak, Potočnik 26 (7 podaj, 5 prid. žog), Jakovina, Zupan, Gwashavanhu 2 (7 skokov), Prezelj 20 (7 podaj), Mlakar, Lešek 9, Vujačić 2, Ocvirk  15 (9 skokov), Stefanoski 3, Brdnik.

Damir Grgić, glavni trener reprezentance deklet U20:
“Čestitke igralkam za zmago. Celo četrtino smo potrebovali, da smo se zavedli, da nastopamo na evropskem prvenstvu. Upam, da ta predstava ni vse, česar smo sposobni prikazati. V svoji skupini prvega dela smo osvojili prvo mesto, za nastop v polfinalu potrebujemo še en uspeh. Zmago nad Črno goro posvečam Zali Lešek.”