Slovenke boljše tudi od Srbije, danes Duščakove za 9. mesto

Rubrika: Mlajše selekcije

Po štirih porazih je ženska reprezentanca do 18 let na evropskem prvenstvu divizije A zabeležila drugo zaporedno zmago. V soboto je bila s 58:51 boljša od Srbije, v nedeljo pa jo tako čaka dvoboj za končno 9. mesto. Nasprotnice bodo Litovke, obračun se bo začel ob 17.45.

3107_du18

Po izenačeni tekmi so si slovenske košarkarice zmago zagotovile v zadnjih dveh minutah. Po izenačenju na 49. točki (50:51) so Aleksandra Krošelj (21 točk, 8 skokov, 6 podaj), Tina Cvijanovič (12 točk), Lejla Pamić (8 točk) in Lara Kozina Bubnič (4 točke) zadele za delni niz 9:1, ta prednost pa je zadostovala za končni uspeh.

Slavko Duščak, glavni trener Slovenije:
“Pred tekmo smo še vedno premogli nekaj energije. Srečanje smo odigrali po dogovorih s sestanka, ko smo tudi rekli, da Srbija je premagljiva. Na tekmo smo nato prikazali obilico borbenosti in v zadnjih dveh minutah uspeli zabeležiti zmago. Čestitke puncam za novo izredno borbo.”

EP A divizije, tekma za razvrstitev od 9. do  13. mesta, 30.7.
SLOVENIJA – Srbija 58:51 (14:9, 10:17, 15:15, 19:10)
Slovenija: Einfalt, Cvijanovič 12 (9 skokov), Krošelj 21 (8 skokov, 6 podaje), Kramžar, Jesenšek 3, Špoljar, Goršič 8 (7 skokov), Prevodnik 2, Pamić 8, Zoran, Kozina Bubnič 4, Murn.