Slovenke boljše od Estonije

Reprezentanca deklet U16 je s porazom proti Nizozemski v torek dokončno izgubila možnosti za napredovanje v četrtfinale evropskega prvenstva divizije B. Dan kasneje je na zadnji tekmi skupine A premagala Estonijo za končno 3. mesto, v prihodnjih dneh pa jo čakajo boji za razvrstitev od 9. do 16. mesta.

1108_du16

Tekmovanje se bo nadaljevalo po dnevu premora. Prve nasprotnice izbrank Stojana Finka bodo v petek Danke, četrtouvrščena zasedba skupine B. V primeru uspeha se bodo Slovenke podale v lov za 9. mesto, v primeru poraza pa za 13..

Tekma proti Estoniji je bila večino časa tesno izenačena. Naša dekleta so rahlo pobudo prevzela v drugi polovici druge četrtine, ko so po nizu 7:0, ki ga je s trojko zaključila Neža Šrot, povedle z 31:23. Košarkarice z Baltika so zadnjič uspele zapretiti na začetku četrte četrtine, ko so se približale na 45:49. Slovenke so na to odgovorile s tremi koši in prednost varno zadržale do konca.

S 13 točkami in 12 skoki se je v slovenski vrsti izkazala Nikolina Sofrić, točko manj je dodala Nika Kodelja, 11 ob 7 skokih pa kapetanka Ana Šarić.

Stojan Fink, glavni trener reprezentance Slovenije:
“Za nami je pričakovano težka tekma, na kateri smo zasluženo zmagali. Punce so garale v obrambi in prisilile Estonke v neizdelane mete od daleč, v napadu pa odigrale kolektivno. Čestitke igralkam za zmago in zahvala tudi navijačem, ki so glasno navijali za naše punce.