SLOVENIJI USPELO: Dekleta U20 v A diviziji!

Rubrika: Mlajše selekcije

Krepko oslabljena Slovenija U20 je uspela priti v finale EP B divizije in si tako že tekmo pred koncem priboriti preboj v A divizijo!

To je ekipi selektorja Damirja Grgiča uspelo po zmagi v polfinalu v Črni gori, ko so s 66:56 porazile Madžarsko!

1607_rezultat_00

Silovit uvod

Varovanke trenerskega maga iz Trbovelj so silovito začele in povedle 7:0, Potočnik&Prezelj&Ocvirk so hipoma nagnale strah v kosti sosed. Četrtino so naše dobile z 21:11.

Sosede prišle blizu

Nadaljevanje Slovenije ni bilo tako. Po vodstvu 24:11 je sledil delni rezultat 2:13, Madžarke so se približale na 26:24. Končnica prvega polčasa je pripadla Slovenkam, ki so na odmor odšle z naskokom osmih točk (35:27). Vzhodne sosede so vnovič izkoristile nekaj slabši uvod varovank Damirja Grgiča in se približale na 37:34. Pretirane panike ni bilo, pred zadnjimi desetimi minutami so imele naše igralke sedem točk naskoka (51:44).

1607_slovenija_02

Vprašanje zmagovalk je bilo hitro rešeno. Ko pa so sosede zagrozile dve minuti in pol pred koncem (61:56), je bila Prezljeva zbrana z linije prostih metov, Leškova pa je dodala koš iz igre.

Ekipi in strokovnemu štabu iskrene Čestitke!