Sloveniji uspel skorajšnji preobrat proti Nemčiji

Slovenska reprezentanca mlajših članov je pričela z nastopi na evropskem prvenstvu v Italiji. V prvi tekmi so se pomerili z reprezentanco Nemčije, ki je bila boljša z 68 : 63.

Nervozen začetek tekme

Varovanci Damjana Novakovića so tekmo odprli nekoliko nesproščeno in nanizali kar nekaj napak. Gostje so hitro povedli z 8 : 3 in Slovenija je bila primorana vzeti minuto odmora.
Sledila je conska obramba in conski pressing.Po trojki Luke Kokola je Slovenija prešla v vodstvo z 11 : 10, a preveč statična igra v napadu in zanašanje le na Alekseja Nikolića v napadu ni znesla. Ob koncu prve četrtine 16 : 13 v korist Nemčije.

V nadaljevanju nikakor nismo našli poti do koša. Strelski post je po nekaj več kot štirih minutah igre s prostim metom prekinil Blaž Mešiček, ki prav tako ni našel svoje značilne igre. K temu je botrovala močna obramba Nemčije, ki Slovencem ni pustila prodora do koša. Storili so tudi veliko število osebnih napak. 2 minuti do konca polčasa je rešetalo iz vseh strani. Trojko je zadel tudi Jure Špan, mlajši brat bolj poznanega Jana, a kljub temu Slovenija na odmoru s 7 točkami zaostanka (37 : 30).

Prepozen povratek Slovenije

Slovenska reprezentanca se je mučila vso tretjo četrtino in bila brez idej v napadu, Nemci pa so neusmiljeno polnili koš in razlika je znašala že okroglih 20 točk. Nekako nam je uspelo zmanjšati razliko na 14 točk razlike do zadnje četrtine.

Takrat se je selektor Damjanović odločil za consko postavitev, ki je prinesla kar nekaj zmede v vrste Nemške reprezentance, med drugim tudi nešportno osebno napako. Želja in volja sta obrodila sadove in preko trojk Nikoliča, Mešička in Čančarja je na semaforju kazalo 63 : 63! Slovenija se je popolnoma vrnila v igro. A ravno takrat je odločila energija, ki jo je naša reprezentanca več kot očitno porabila pri lovljenju rezultata. Nemčija na koncu boljša z 68 : 63.

Mešiček za Slovenijo 16 točk, Nikolić 14, za Nemčijo največ Obst 15.

Že jutri se bo slovenska izbrana vrsta pomerila z reprezentanco Velike Britanije.