Sloveniji 45+ derbi z Rusi, do 1. zmage Ljubljančanke

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska reprezentanca se je zavihtela na prvo mesto skupine D kategorije 45, a je bila pot vse prej kot lahka. Slovenija 45 je že na prvih tekmah skupine proti Srbiji in Nemčiji zavoljo borbenosti in obrambne predanosti v žep pospravila dve zmagi, a podobno trnovo pot so imeli tudi Rusi, ki pa so imeli nekoliko slabšo koš razliko (Slovenija 45 +19, Rusija +14). Pred obračunom za prvo mesto v skupini so bile stavnice kar nekako poravnane.

2806_veterani_00

Rusi menjali obrambo

Slovenci so odlično začeli in sijajno odgovorili na consko obrambo Rusom. Novak je hitro zadel tri trojke, eno je dodal Rizman in po prvi četrtini je bilo 29:21. V nadaljevanju so Rusi spremenili obrambo, kar je Sloveniji 45, ki hitro rotira igralce, povzročalo nekaj težav. Rusi so napadli iz vseh strani. Prodorni Rajski (34 točk) je bil neustavljiv, premoč v višini sta dobro izkoriščala Kulajlov, Ašembal – skupaj sta dosegla tri trojke in Rusi so pred zadnjo četrtino vodili 62:58. V borbeni in na trenutki pregrobi igri jo je skupil Bogataj (počena arkada). Zaradi poškodb sta bila odsotna Urankar in Čović, a Slovencev, v želji po prvem mestu v skupini, to ni zaustavilo. Zelo pomembne, čeprav edine točke na tekmi, so v zadnjih desetih minutah dosegli Kuruzovič, Zore in Gabrovšek, trojko je zadel Rizman, hitro je vrnil neugodni Rajski in 40 sekund pred koncem je bil rezultat izenačen na 76. Rusi so se v zadnjem napadu zapletli in Sloveniji je ostal napad za zmago. Žoga je šla na desno stran, kjer sta kombinirala najbolj izkušena Slovenca Rizman in Horvat. Rizman je tri sekunde pred koncem zgrešil s pol razdalje, Horvat pa je ujel odbito žogo in jo pod košem s piskom sirene porinil skozi obroč. Težka, a zaslužena zmaga je Slovenijo 45 potisnila na prvo mesto najbolj izenačene in po mnenju mnogih najtežje skupine v kategoriji 45+.

Srbija premočna

Uvodni krst so na evropskih prvenstvih doživeli mlajši veterani Grosuplja, ki so se v dvorani Spens borili, a je bila ekipa Srbije premočna.

V četrtfinalu sta tudi obe moški ekipi v kategoriji M(60). Kočevje je napredovalo kot prvouvrščena ekipa skupine C, Ljubljana pa zavoljo enega poraza kot drugouvrščena iz skupine B.

Čestitke si za prvo tekmo in zmago zaslužijo tudi veteranke Ljubljane, ki so v težki za pet točk premagale Nemke.