Slovenija “zlomila” tudi sosede, s 1. mesta v četrtfinale

Moška reprezentanca do 16. leta tudi po štirih kolih evropskega prvenstva divizije B še ne pozna poraza. Izbranci Dejana Gašparina so po zelo dobri zadnji četrtini strli odpor reprezentance Avstrije, in si priigrali zmago s 70:56. Slovenci so si tako že kolo pred koncem prvega dela prvenstva zagotovili prvo mesto v skupini C.

1108_u16

Slovenska reprezentanca je tekmo začela odlično, po sedmih minutah igre vodila že z 21:5, a nato se je našim ustavilo. Avstrijci so do konca polčasa našim dovolili, da dosežejo le še deset točk, moštvo, ki je na uvodnih treh tekmah prvenstva izgubilo vsa tri srečanja, s skupno razliko 74 točk, pa je rezultat pred glavnim odmorom poravnalo na 31. V tretji četrtini so naši severni sosedje za kratek čas celo prešli v vodstvo, nato pa je začel delovati slovenski stroj. Avstrijska reprezentanca je v zadnji četrtini svoje prve točke dosegla šele dobrih pet minut pred koncem tekem, Slovenci pa so vztrajno višali prednost in na koncu slavili zmago s 70:56.

Slabši strelski dan (28/82 iz igre, 34,1-odstoten met iz igre), so Slovenci nadoknadili z odličnim skokom – varovanci Dejana Gašparina so namreč vknjižili kar 63 skokov, od tega 26 v napadu, s tem pa so si priigrali kar 22 metov iz igre več, kot njihovi vrstniki iz Avstrije. Poleg tega so Avstrijce prislili v kar 24 izgubljenih žog. Naš najboljši strelec je bil Jure Ličen, ki je dosegel 20 točk, zbral pa je tudi devet skokov, od tega sedem v napadu. Luka Božak je dodal 11 točk, Nik Dragan pa je vknjižil 21 skokov, in dosegel deset točk.

Na zadnji tekmi uvodnega dela prvenstva, se bodo Slovenci v torek, ob 18.15 po lokalnem oziroma 17.15 po slovenskem času, pomerili še z reprezentanco Norveške.

EP B divizije, 4. krog, 15.8.
SLOVENIJA – Avstrija 70:56 (22:12, 9:19, 20:14, 19:11)
Slovenija:
Radović, Andolšek Heine 4, Strel 1, Božak 11, Glas 4, Gorbachov 5, Ličen 20 (9 skokov), Jančar Jarc 8, Dragan 10 (21 skokov), Daneu 3, Šćekić, Janežič 4 (7 skokov).
Avstrija:
Rotter 2, Novacescu-Talpes, Isbetcherian 13 (7 skokov), Knessl 7, Koppel 6 (8 skokov), Goranović 4, Jakupović 10, Kujawa, Knor 1, Kaltenbrunner 2, Emiohe 4, Alper 7.

Dejan Gašparin, glavni trener moške reprezentance U16:
“Po dobrem začetku smo dovolili Avstrijcem, da so se vrnili v igro in še enkrat sami sebi dokazali, da sod, ki ga zakotališ po hribu navzdol, težko ustaviš. Temu je botrovalo predvsem to, da smo pri prednosti desetih točk začeli razmišljat o sebi in ne o dogovorih ekipe. V drugem polčasu smo ponovno zaigrali, kot znamo in zasluženo zmagali. S tem smo si tudi zagotovili prvo mesto v skupini, ki nas vodi v četrtfinale.”