Slovenija začela s silovito, Glas 19

Slovenska MU18 reprezentanca je svoje nastope na EP začela z zanesljivo zmago nad reprezentanco Albanije in zabeležila prvi par točk v boju za nastop v četrtfinalu. Najboljši strelec srečanja je bil Gregor Glas, ki je dosegel 19 točk. Slovence danes ob 16.30 čaka obračun proti Danski.

EP U19, B divizija, prvi del, 1. krog, 27.7.
Albanija – SLOVENIJA 35:79 (10:9, 9:16, 5:32, 11:22)
Glas 19 (6 prid. žog), Vujačić 15, Samar 11, Strel 8, Stavrov 5, Jančar Jarc, Ličen (9 skokov) in Kuralt (5 skokov) po 4, Nemanič in Prepelič po 3, Šikanič 1.

Uvodni obračun evropskega prvenstva divizije B, ki ga gosti Skopje so naši košarkarji zanesljivo dobili in vknjižili prvi par točk v skupini D. Začetek srečanja je zaznamovala nervozna igra na obeh straneh, kar je za prvo tekmo na velikem tekmovanju tudi značilno. Že kmalu po koncu prve četrtine so se naši košarkarji nekoliko otresli pritiska in zaigrali bolje. Na glavni odmor so odšli s prednostjo šestih točk.

Popolna prevlada košarkarjev v dresih s slovensko zastavico pa se je zgodila v drugem polčasu. V izjemni tretji četrtini je slovenska prednost rasla eksponentno, varovanci Tomaža Fartka pa so že pred zadnjimi desetimi minutami razrešili vprašanje o zmagovalcu. Selektor je priložnost za igro ponudil vsem dvanajstim fantom, ki so svojo priložnost dobro izkoristili, saj so se vsi vpisali med strelce. Albanci so dobili skok, v vseh ostalih statističnih parametrih pa so bili boljši naši košarkarji, ki so zasluženo vpisali prvi dve točki. Obračun se je končal z rezultatom 79:35, kar je tudi najvišja prednost naše izbrane vrste.

Z 19 točkami in indeksom 22 je bil prvo ime srečanja Gregor Glas, izdatno pomoč pa je imel tudi v preostalih soigralcih. Točkovno sta izstopala še Petar Vujačić (15) in Žiga Samar, ki je dosegel 11 točk.

Slovensko reprezentanco jutri ob 16.30 čaka obračun proti Danski, ki je v prvem kolu odpravila Bolgarijo.

Poleg Albancev in Dancev bodo tekmeci naše izbrane vrste do 18 let v prvem delu EP še Švedi (nedelja, 29. julij), Slovaki (torek, 31. julij) in Bolgari (sreda, 1. avgust). V četrtfinale in boj za prva tri mesta, ki v prihodnjem letu prinašajo nastopanje v elitni diviziji, se uvrstita prvouvrščeni reprezentanci.

Vse obračune slovenske reprezentance si je mogoče ogledati na spletni strani kzs.si in na Facebook strani Košarkarske zveze Slovenije.