Slovenija začela s porazom

V madžarskem Šopronu se je začelo evropsko prvenstvo divizije A za dekleta do 18 let. Slovenija je uvodoma morala priznati premoč gostiteljicam, ki so bile boljše s 77:48.

Madžarke so pred domačimi gledalci vodile od prve, do zadnje minute srečanja. Tekmo so začele z osmimi zaporednimi točkami, nato pa so se prebudila tudi naša dekleta. Predvsem po zaslugi dobrega meta izza polkroga so tri četrtine vztrajno sledile tekmicam, dokončno pa popustile v zadnji četrtini, ki so jo gostiteljice tekmovanja dobile z 22:7.

V slovenski vrsti je priložnost za igro dobilo vseh 12 košarkaric. Največ točk, vsaka po 11, sta dosegli organizatorki igre Eva Prevodnik (3 prid. žoge, 3:4 za tri) in Aleksandra Krošelj (4 podaje, 4 skoki).

Naslednji preizkus slovensko vrsto čaka v nedeljo. Ob 13. uri se bo pomerila s Hrvaško. Tekmo bo bo mogoče v živo spremljati preko spletnega prenosa.

Slavko Duščak, glavni trener slovenske reprezentance deklet U18:
“Težko je dobiti tekmo, če domačinkam evropskega prvenstva dovoliš, da se razigrajo s tremi odprtimi meti, ki jih zadenejo. S tem so dobile sigurnost. Dogovorili smo se tudi, kako bomo branili madžarske protinapade, a bili pri tem zelo slabi. Srečanje je odločilo tudi 24 izgubljenih žog. Dekleta morajo sedaj dvigniti glave in pogumno iti naprej na naslednje tekme.”