Slovenija v 2. polčasu bistveno popravila vtis in zasluženo zmagala

Slovenija je tudi po šesti pripravljalni tekmi stoodstotno uspešna. Varovanke Damirja Grgića so v Celju proti ekipi Hrvaške odlično odigrale predvsem v drugem polčasu in na koncu prepričljivo slavile zmago z rezultatom 77:50.

Z rezervami prehitele sosede

Slovenke so pred 800 gledalci srečanje začele v postavi Oblak, Erkić, Barič, Lisec in Evans. Hrvatice so tekmo začele nekoliko bolje in proti koncu prve četrtine vodile s petimi točkami razlike (pred tem še 6:10), kar je bila tudi njihova najvišja prednost na srečanju. Slovenke (recimo kar z rezervno postavo) so jih z delnim izidom 10:0 hitro dohitele in prednost po prvem polčasu je znašala štiri točke v korist domačih košarkaric.

Slovenija mlela

Odločila je tretja četrtina, v kateri so slovenske košarkarice dosegle kar 27 točk in prednost je do konca tretjega dela tekme narasla na 18 točk. Z odlično igro je slovenska četa nadaljevala tudi v zadnjem delu obračuna in kmalu dvomov o končnih zmagovalkah ni bilo več.

V slovenski izbrani vrsti je kapetanka Maja Erkić dosegla 19 točk, k temu pa je dodala tudi osem skokov, Teja Oblak se je ustavila pri 14 točkah, Tina Jakovina pa jih je prispevala trinajst.

Pripomba na sojenje

S tribun je bilo slišati tudi nekaj pripomb na sojenje – tako je Eva Lisec v prvih 45 sekundah tekme zbrala dve osebni napaki. A prav tako sojenje, in izkušnja z njim, bo našim igralkam le v korist na EP.

Slovensko reprezentanco zdaj čakata še dve pripravljalni tekmi v Podgorici proti Črni gori, nato pa bo sledil odhod na evropsko prvenstvo na Češko, kjer se bo Slovenija v Pragi v skupini C pomerila z reprezentancami Francije, Grčije in Srbije.