Slovenija U20 v polfinalu, Škedelj 20+6

Slovenska izbrana vrsta do 20 let je v petek odigrala tekmo četrtfinala evropskega prvenstva divizije B. Še neporaženi Slovenci so se pomerili z reprezentanco Belgije in zmagali s 64:52. Slovenija je tako le še zmago oddaljena od povratka v divizijo A. Polfinalni obračun bo na sporedu v soboto.

EP U20, B divizije, četrtfinale, 20.7.
SLOVENIJA – Belgija 64:52 (20:3, 10:13, 15:17, 19:19)
Strelci za Slovenijo: Škedelj 20 (6 skokov), Oman 11 (6 skokov), Strmčnik 10 (5 skokov), Bratec 9, Macura 8 (8 skokov), Vesel in Ožegovič po 3, Dornik, Zajc, Alibegović, Jurček, Stipaničev.

Slovenska izbrana vrsta do 20 let je dobila še šesto zaporedno tekmo na evropskem prvenstvu divizije B! Slovenci so se v četrtfinalu pomerili z Belgijo in zmagali . Varovance Daliborja Damjanovića tako le še zmaga loči od povratka v A divizijo, v katero se uvrstijo prvi tri reprezentance prvenstva.

Slovenci so odlično začeli četrtfinalni obračun proti Belgiji. Odločno so začeli tako v napadu kot v obrambi in povedli s 13:0. Belgijci so prvi koš dosegli šele po petih minutah in pol igre. Sanjsko so varovanci Daliborja Damjanovića nadaljevali tudi do konca prvih desetih minut, ki so jih dobili z 20:3. Belgijci so v 11 poskusih zadeli le en met iz igre. V drugi četrtini so Belgijci zaigrali nekoliko bolje, a je prednost Slovenije po dvajsetih minutah še vedno znašala dokaj varnih 14 točk, v prvem polčasu so sicer vodili največ s +19.

Na začetku drugega polčasa je sledil padec v igri slovenskih košarkarjev in Belgijci so se z delnim izidom 15:8 približali le na šest točk zaostanka. Slovenci so do konca tretjega dela zaigrali bolje in prednost znova povišali na +12 (45:33). V zadnji četrtini so belgijski košarkarji še nekajkrat poskusili ujeti priključek, a so bili neuspešni. Slovenci so odbili vsak napad in na koncu zasluženo zmagali s 64:52. Varovanci Daliborja Damjanovića so vodili vseh 40 minut, slabši so bili v skoku (48:43).

Najboljši strelec Slovenije je bil Miha Škedelj z 20 točkami, Urban Oman je dosegel 11 točk, Jan Strmčnik je v statistiko vpisal 10 točk.

Slovenija bo polfinalno srečanje odigrala v soboto.