Slovenija U20 srebrna, Jurij Macura v peterki prvenstva!

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je v nedeljo odigrala finalno srečanje evropskega prvenstva divizije B proti reprezentanci Poljske in zabeležila prvi poraz na prvenstvu. Poljaki so bili boljši z 71:60. Slovenija je tako osvojila naslov evropskih podprvakov divizije B in se poleg Poljske in Latvije vrača v elitno divizijo EP. Latvijci

EP U20, B divizija, finale, 22.7.
POLJSKA
– Slovenija 71:60 (19:19, 14:13, 22:15)
Strelci za Slovenijo: Bratec 20, Macura 14 (9 skokov), Jurček 9, Oman 5, Vesel 4, Strmčnik (6 podaj), Škedelj (6 skokov), Stipaničev in Alibegović po 2, Zajc, Dornik.

Slovenska reprezentanca do 20 let je v nedeljo odigrala finale evropskega prvenstva divizije B in zabeležila prvi poraz na prvenstvu ter tako osvojila naslov evropskih podprvakov divizije B. Slovenci so si sicer že pred finalnim srečanjem zagotovili povratek v A divizijo EP.

Slovenija je finalno tekmo evropskega prvenstva divizije B začela v postavi Bratec, Jurček, Macura, Oman in Strmčnik. Prvih dvajset minut srečanja ja postreglo z izjemno izenačeno igro iz obeh strani, kar priča podatek, da so Poljaki vodili največ za 2, Slovenci pa za 7. Obe reprezentanci sta imeli v prvem polčasu slab odstotek meta iz igre. Poljaki so zadeli slabih 38 odstotkov metov, slovenski košarkarji pa odstotek več. Ob koncu prve četrtine je bil rezultat poravnan na 19, drugih deset minut so za točko dobili Poljaki.

Podobno igro so gledalci spremljali tudi na začetku drugega polčasa. Reprezentanci sta se večino tretjega dela izmenjavali v vodstvu, nato pa so Poljaki v zaključku tretjega dela izkoristili slabše minute Slovenije in povedli za 11 (55:44). Slovenija je v tem delu prehitro zaključevala napade. Ko so žogo spustili do Macure, je bilo boljše. Pri 42:47 je zadel prosta meta, potem pa pri 44:47 šel iz igre. Poljaki so se razleteli po terenu!

Semafor je po 30 minutah kazal 55:47 v poljsko korist.

Prvi dve minuti zadnje četrtine na prvenstvu nobeni izmed ekip ni uspelo najti poti do koša. Strelski post s trojko prekinili Poljaki, ki so se nato zelo razigrali v napadu, Slovenci pa so imeli številne težave tako v obrambi, še bolj pa v napadu, kjer so neuspešno poskušali z meti za tri točke. Dobrih pet minut do konca obračuna je Poljska povedla s +15 in vodstva do konca obračuna ni več spustila iz rok. Slovenci so se na vso moč poskušali približali poljski ekipi, a neuspešno. Pri 58:68 je prav Macura, zasluženo je bil izbran v peterko tekmovanja (iskrene čestitke!), poizkusil z metom za tri – dve minuti sta bili do konca. Če bi zadel…

Na koncu so Poljaki slavili zmago z 71:60.

Najboljši strelec v slovenski reprezentanci je bil Aljaž Bratec z 20 točkami, Jurij Macura je 14 točkam dodal 9 skokov, Žiga Jurček je pristavil 9 točk.

Slovenija je tako evropsko prvenstvo divizije B sklenila s sedmimi zmagami in le enim porazom in bo naslednje leto ponovno nastopila na evropskem prvenstvu divizije A.