Slovenija U20 poražena proti selekciji Path

Slovenska reprezentanca do 20 let je zabeležila drugi poraz na Adidas kampu v Trevisu, ki služi kot del priprav na evropsko prvenstvo na Kreti. Slovenci so v soboto visoko izgubili proti ekipi Team Path. V nedeljo čaka slovensko četo še obračun s Team All Star.

Slovenska reprezentanca je tudi drugi dan Adidas kampa ostala praznih rok. Po petkovem porazu proti selekciji ZDA, je bila četa Aleksandra Sekuliča neuspešna tudi na sobotni tekmi proti Team Path.

Slovenci so na drugi tekmi turnirja v Trevisu izgubljali skozi celotno srečanje. V prvi četrtini je Team Path ves čas narekovala ritem in ravno na koncu prve četrtine tekme prišla do najvišje prednosti, ki je znašala osem točk. V nadaljevanju obračuna gostje niso popuščali in prednost je rasla iz minute v minuto. Semafor je na koncu kazal rezultat 100:64 v korist gostov, ki so bili boljši v vseh elementih igre.

Za slovensko izbrano vrsto sta Urban Durnik in Rade Lisica dosegla po enajst točk. Po devet točk pa so prispevali Luka Rožanc, Žiga Habat in Rene Grdadolnik.

V nedeljo slovenske fante čaka še zadnja tekma na Adidas kampu proti Team All Star. Priprave bo Slovenija nadaljevala v Laškem, 15. julija pa Slovence čaka prva tekma na evropskem prvenstvu na Kreti.