Slovenija U20 po drami in podaljšku brez četrtfinala

Rubrika: Mlajše selekcije

Češka je v osmini finala EP A divizije v Helsinkih po podaljšku z 79:77 porazila Slovenijo. Zasedbo selektorja Aleksandra Sekuliča čaka boj za mesta od 9. do 16. V slovenski vrsti je kapetan Sandi Grubelič dosegel 18 točk, 12 pa Jan Kosi. V dresu Čehov je bil nerešljiva uganka za našo ekipo član Nymburka Matej Svoboda (26 točk, 10 skokov).

2007_slo_Ceska_02

EP U 20, A divizija, osmina finala, 20.7.
Slovenija – ČEŠKA 77:79* (15:23, 18:11, 12:16, 21:16, 11:13)
Slovenija: Šiško 9 (6 skokov, 7 podaj), Sajevic 1 (3 podaje), Čančar 11 (8 skokov, 7 podaj), Kraljević 5, Grubelič 18, Durnik 1, Martinčič 11, Zupan 9 (8 skokov), Kosi 12 (5 skokov).

* – po podaljšku

Nekaj dejstev po tekmi:

:: Slovenija je imela manj izgu. žog (12:18)
:: Slovenija je zbrala več podaj (21:17)
:: Slovenija je ukradla več žog (7:10)
:: klop Čehov je dosegla 53 točk, slovenska pol manj (25)
:: Slovenija je z 39:49 izgubila skok
:: nobena od ekip ni izstopala pri natančnosti meta (1,2,3 točke)

Izvrsten uvod

Slovenija je izjemno začela in po slabih petih minutah vodila 13:3 (5 točk je dodal kapetan Sandi Grubelič)! Čehi so v štirih minutah s serijo 0:15 povedli 13:18, vodstva pa niso več izpustili iz rok. Ekipa selektorja Aleksandra Sekuliča je ob polčasu prišla na točko zaostanka (33:34), rezultat polčasa je s trojko postavil Nejc Zupan.

2007_slo_Ceska_00

Vrnitev na krilih Martinčiča in Kosija

Pred zadnjimi desetimi minutami rednega dela so imeli Čehi pet točk naskoka (45:50). med 34. in 37. minuto so Čehi spet naredili serijo (0:10) in ušli na 56:65. Na krilih Nejca Martinčiča in Jana Kosija je Slovenija izenačila na 66:66, Čehi pa so zgrešili met za zmago.

2007_slo_Ceska_01

Zadnjih pet minut je Slovenija slabše začela (66:70), a bolje nadaljevala (74:70). Čehi so povedli 75:74, v igri koš za koš so bili zbranejši, srečni…