Slovenija U20 po drami do super pomembne zmage, Jurček 12

Slovenska reprezentanca do 20 let je v sredo odigrala tekmo četrtega kola evropskega prvenstva divizije B. Slovenci so se pomerili z do tega kola še neporaženimi Estonci in prišli do četrtega uspeha.

EP U20, B divizija, prvi del, 4. krog, 17.7.
SLOVENIJA – Estonija 55:50 (14:17, 15:16, 16:5, 10:12)
Strelci za Slovenijo: Jurček 12 (5 skokov), Bratec 10, Oman (9 skokov), Škedelj (5 skokov) in Macura (9 skokov) po 7, Vesel 6, Strmčnik 4, Stipaničev 2, Dornik, Alibegović, Ožegović, Zajc.

Obe ekipi sta bili skozi celotno srečanje izredno nerazpoloženi v napadu. Tekmo so sicer bolje odprli slovenski košarkarji, ki so po treh minutah in pol igre vodili s 7:0, Estonci pa so prvi koš dosegli šele po slabih štirih minutah igre. Varovanci Daliborja Damjanovića so še vodili s 14:7, nato pa je Estonija z delnim izidom 10:0 postavila rezultat prve četrtine (17:14). Tudi v drugi četrtini sta ekipi slabo zadevali, Estonci pa so ob polčasu vodili za štiri.

Slovenski košarkarji so dobre dve minuti do konca tretjega dela obračuna ponovno prešli v vodstvo (36:35) in vodstva do konca obračuna niso več spustili iz rok. Ob koncu tretjega dela je prednost Slovenije znašala sedem točk. V zadnjem delu obračuna je prednost slovenskih košarkarjev narasla na 10 točk razlike, a so se Estonci do konca tekme ponovno približali. V zadnjih minutah so imeli Estonci nekaj napadov, da bi rezultat znižali ali celo izenačili na 49, vendar so bili neuspešni. Slovenija je na koncu zmagala s 55:50.

Obe reprezentanci sta imeli katastrofalen izkupiček meta iz igre (Slovenija 29%, Estonija 22%). Slovenci so sicer zbrali kar 60 skokov, Estonci pa dva manj.

Najboljši strelec slovenske izbrane vrste je bil Žiga Jurček z 12 točkami, Aljaž Bratec jih je dodal 10.

Slovenijo v skupinskem delu jutri čaka še obračun z Albanijo.