Slovenija U20 boljša od Francije

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je danes odigrala predzadnjo pripravljalno tekmo pred odhodom na evropsko prvenstvo na Kreto. Slovenci so se v Laškem pomerili s Francijo in slavili zmago z rezultatom 72:66. Jutri ob 16.00 se bodo Slovenci ponovno srečali s Francozi.

Pripravljalna tekma, 7.7.
SLOVENIJA – Francija 72:66 (12:7, 16:17, 19:21, 25:21)
Durnik 18 (12 skokov), Macura 13 (7 skokov), Habat 10, Martinčič 8, Barič in Bratec po 7, Rožanc 5, Ledl in Oman po 2, Vesel, Mulaomerović, Dornik; Ona Embo 16.

Slovenska reprezentanca se je danes v Laškem pomerila s Francozi in po osmih porazih, slavila prvo zmago v pripravljalnem obdobju. Tekma je potekala zelo izenačeno. Srečanje so bolje začeli Slovenci, ki so prvo četrtino dobili za pet točk. V drugi in tretji četrtini so bili za malenkost boljši Francozi, ki so se do zadnjega dela srečanja varovancem Aleksandra Sekuliča približali na vsega dve točki zaostanka. Slabo minuto pred koncem tekme so slovenski košarkarji vodili za devet točk, a so se Francozi z dvema zadetima trojkama 22 sekund pred koncem obračuna približali na vsega tri točke zaostanka, a sta Žiga Habat in Nejc Martinčič s črte prostih metov zagotovila, da je zmaga odšla na slovensko stran. Končni rezultat 72:66 za Slovenijo.

Za slovensko izbrano vrsto je ponovno največ točk dosegel, najboljši strelec reprezentance na pripravljalnih tekmah, Urban Durnik, ki je v statistiko vpisal 18 točk in 12 skokov. Jurij Macura je dosegel 13 točk in ujel 7 odbitih žog, Žiga Habat pa se je ustavil pri 10 točkah.

Slovenci se bodo v Laškem, kjer jih jutri čaka še zadnja pripravljalna tekma, pripravljali na evropsko prvenstvo do 13. julija, ko jih čaka odhod v Grčijo. Slovenska reprezentanca se bo od 15. do 23. julija merila na evropskem prvenstvu na Kreti. Tekmeci slovenske izbrane vrste v skupinskem delu pa bodo Španija, Srbija in Italija.

Izjava po tekmi:

Aleksander Sekulič, selektor slovenske reprezentance do 20 let:
“Še ena težka tekma proti kvalitetnemu nasprotniku. Veseli me dejstvo, da smo dobro odgovorili na čvrsto obrambo proti fizično močnim Francozom. Kljub zmagi, nisem povsem zadovoljen z igro. Imamo še veliko rezerve tako v napadu kot v obrambi. Jutri želim, da odigramo še bolje. Zanima me predvsem reakcija igralcev ali so sposobni odigrati še bolje.”