Slovenija suvereno

Rubrika: Mlajše selekcije

Slovenska izbrana vrsto do 16 let je po dnevu premora odigrala tekmo za razvrstitev od 9.-12. mesta na evropskem prvenstvu. Slovenci so s 70:59 ugnali Izrael in se bodo jutri pomerili z Italijo za končno deveto mesto na EP.

EP U16, tekma za mesta od 9. – 12., 18.8.
Izrael – SLOVENIJA 59:70 (9:15, 18:24, 11:19, 21:12)
Slovenija:  Glas 22, Radovič 16 (10 skokov), Samar (7 podaj) in Kmetič po 10, Duščak 8, Babšek Vrečko 2, Gavrić (7 skokov) in Nemanič po 1, Smodiš, Benič, Dušanič (5 skokov), Smrekar.

Tekmo za razvrstitev od 9. do 12. mesta na evropskem prvenstvu so bolje odprli slovenski košarkarji, ki so po slabih treh minutah igre povedli s 5:0. Izid je bil v prvi četrtini izenačen le enkrat, ves čas pa so bili v minimalni prednosti Slovenci, ki so prvih deset minut dobili s 15:9.

V drugi četrtini so varovanci Dejana Gašparina zaigrali še odločneje in po polovici druge četrtine prvič povedli za 10 (25:25). Ob koncu prvega polčasa je slovenska izbrana vrsta vodila z 39:27. Slovenski košarkarji so bili v prvih dvajsetih minutah v vseh prvinah košarkarske igre boljši nasprotniki.

Slovenci so tudi v tretji četrtini igrali odločni in agresivno in štiri minute pred koncem tretjega dela po trojki Dana Duščaka prvič povedli za več kot 20 točk (55:33). Semafor je po tridesetih minutah igre kazal 58:38 v slovensko korist.

Slovenski igralci so tekmo v zadnjih desetih minutah mirno pripeljali do konca, Izraelcem pa niso dopustili možnosti, da bi se približali. Na koncu je slovenska reprezentanca dosegla šesto zmago na prvenstvu z rezultatom 70:59.

Največ točk je na srečanju med Izraelom in Slovenijo dosegel Gregor Glas, ki se je ustavil pri 22 točkah. Rok Radovič je dosegel dvojni dvojček (16 točk, 10 skokov).

Jutri bo Slovenija odigrala zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu. Tekmica slovenske izbrane vrste na srečanju za deveto mesto bo Italija.

Izjava po tekmi:

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance fantov do 16 let:
“Tekma polna napak, kljub temu smo jo suvereno dobili. Čestitke fantom za zmago. Jutri nas čaka še zadnji obračun proti Italijanom.