Slovenija silovito, navijala tudi Prepelič in Omić

Rubrika: Mlajše selekcije

Slovenska dekleta do 20 let, ki na evropskem prvenstvu znova nastopajo po 10 letih, so tekmovanje začele tako, kot smo si vsi lahko le želeli. Na uvodni tekmi skupine D so kar s 85:57 odpravile Irke in se ob tem prav vse vpisale med strelke.

Silovit uvod

Izbranke glavnega trenerja Damirja Grgića tekmicam, pred okoli 30 slovenskimi navijači, med katerimi sta bila tudi članska reprezentanta Klemen Prepelič in Alen Omić, niso dale niti najmanjših možnosti za zmago. V uvodnih minutah sicer niso bile najbolj razpoložene pri metu, a vse nadoknadile z izjemno borbenostjo in dobrim skokom. Že po 10 minutah, ki so jih dobile s 23:12, so imele kar 16 skokov več od nasprotnic, pri čemer so več kot polovico (11) izmed 20 skokov dosegle v napadu.

Tudi nadaljevanje je potekalo v enakem ritmu. Do glavnega premora so se Slovenke oddaljile že na 45:23, pri čemer so Irke omejile na manj kot 30-odstotno uspešnost (8:27 iz igre) pri metih. V drugem polčasu so naša dekleta tekmo le še mirno pripeljala h koncu.

Proti Irkam nobena izmed slovenskih deklet na parketu ni preživela manj kot 12 minut, prav vse pa so se vpisale med strelke. Največ točk, vsaka po 14, sta prispevali Dora Mlakar (10 v zadnji četrtini) in Larisa Ocvirk (vse v prvem polčasu), ki sta ob tem ujeli še sedem odbitih žog. Dve točki manj je ob petih podajah dosegla Annamaria Prezelj.

Proti domačinkam

Slovenska vrsta je s to zmago napravila pomemben korak proti prvem cilju, uvrstitvi v drugi del evropskega prvenstva. Tja bosta iz vsake izmed štirih kvalifikacijskih skupin napredovali po dve reprezentanci. Mesto med najboljšo osmerico bodo naše košarkarice lahko potrdile že jutri, ko jih čaka druga in obenem zadnja tekma skupinskega dela. Ob 20.15 bodo v dvorani Univerzitetnega centra nasprotnice gostiteljice Črnogorke.

EP U20 B divizije, 1. krog, 9.7.
Irska – SLOVENIJA 57:85 (12:23, 11:22, 14:22, 20:18)
Slovenija: Belak 5, Potočnik 8 (5 skokov, 5 podaj), Jakovina 1, Zupan 4 (6 skokov), Gwashavanhu 7 (11 skokov), Prezelj 12 (5 podaj), Mlakar 14 (7 skokov), Lešek 9 (8 skokov), Vujačić 4, Ocvirk 14 (7 skokov), Stefanoski 4, Brdnik 3 (5 skokov)

Damir Grgić, glavni trener reprezentance deklet U20:
“Čestitke dekletom za zmago, ta je v tem trenutku najbolj pomembna. Igra v prvem polčasu nam ni najbolj stekla. Upam, da v nedeljo proti domačinkam pokažemo boljšo igro.”