Slovenija se v Romuniji bori za medaljo!

Rubrika: Reprezentanca

V romunski prestolnici se je danes zaključil drugi dan tekmovanj, ki je bil nadvse uspešen za naše fante. Slovenija je namreč dobila obe tekmi v skupini B in se bo jutri borila za odličja. Slovenijo ob 14.40 čaka četrtfinalni obračun s Poljsko.

Slovenija, druga nosilka evropskega prvenstva, se je v skupinskem delu EP srečala s Švico in Francijo. Po dveh zmagah so naši košarkarji zasedli prvo mesto v skupini B in se bodo jutri borili za odličja.

Na prvem srečanju drugega dne evropskega prvenstva sta se srečal slovenska in švicarska izbrana vrsta. Obračun so veliko bolje odprli Švicarji, ki so si v dveh minutah igralnega časa priigrali prednost 7:2. Sledile so slovenske minute, naši košarkarji so v 6. minuti rezultat poravnali na 11. Po košu Srebovta je Slovenija po dolgem času prešla v vodstvo. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih dveh minutah in pol. Ovnik je pri +1 zadel met za dve točki, nato pa so slovenski košarkarji zmago potrdili predvsem z igro pod samim obročem.

Na drugi tekmi pa so Slovenci pokazali veliko boljši obraz in z visoko razliko ugnali Francoze. Že po štirih minutah je slovenska prednost znašala sedem točk. Francozi so se skušali vrniti v igro, vendar prednost ni nikoli padla pod šest točk. Končni izid 22:12 je z dvojko dve minuti in pol pred iztekom igralnega časa postavil Ovnik.

Slovensko reprezentanco v četrtfinalu čaka obračun proti Poljski. Ekipi sta se dvakrat srečali že na svetovnem prvenstvu. V skupinskem delu so bili boljši Poljaki, v boju za bronasto medaljo pa naši košarkarji. Obračun se bo začel ob 14.40.

Slovenija je najuspešnejša reprezentanca v zgodovini evropskih prvenstev. Leta 2014 so Slovenci posegli po srebrni medalji, na naslednjem EP so postali evropski prvaki, lansko evropsko prvenstvo pa so naši košarkarji ponovili uspeh iz leta 2014.

Slovenske barve v Romuniji zastopajo Adin Kavgić, Gašper Ovnik, Anže Srebovt ter Simon Finžgar. Vodja odprave je Matic Vidic.

Vse tekme si lahko v prenosu ogledate na spletni strani Košarkarske zveze Slovenije.

Izjavi po skupinskem delu:

Gašper Ovnik, slovenski reprezentant:
“V skupinskem delu smo zasedli prvo mesto, tako kot smo si želeli pred tekmovanjem. Jutrišnji tekmovalni dan bomo začeli s četrtfinalno tekmo proti Poljski, ki jo poznamo že iz svetovnega prvenstva. Ničesar ne moremo prenesti iz danes na jutri. Čakajo nas novi skoki, koši in upam, da tudi nova zmaga.”