Slovenija premočna, Lorbka ni bilo v ekipi

Rubrika: Reprezentanca

Moška članska reprezentanca se je danes v Mariboru pomerila na drugi pripravljalni tekmi na evropsko prvenstvo proti Madžarski in slavila drugo zmago z rezultatom 84:64. V nedeljo čaka Slovence še obračun s Češko.

Pripravljalna tekma, 4.8.
SLOVENIJA – Madžarska 84:64 (19:17, 19:21, 22:17, 24:9)
Slovenija: Dončić 18 (9 skokov), Vidmar 13, Prepelič 10 (5 podaj), Dimec in Čančar (5 skokov) po 8, Murić 7, Blažič in Rebec po 6, Nikolič 4, Dragić in Hrovat po 2, Zagorac, Šiško, Kosi.

Slovenski košarkarji so na pokalu Adecco v Mariboru odigrali drugo prijateljsko tekmo v okviru priprav na evropsko prvenstvo in podobno kot pred dnevi v Rogaški Slatini zanesljivo prišli do zmage. Pred 2500 gledalci so premagali Madžarsko s 84:64.

Najboljši igralec pri Sloveniji, ki je tokrat nastopila brez naturaliziranega Američana Anthonyja Randolpha – v soboto bo v ZDA skočil z zakonski stan z mehiško izbranko, je bil tako kot na prvi tekmi 18-letni Luka Dončić, ki je dosegel 18 točk (trojke 4:7, za dve točki 3:3) in zbral devet skokov. Gašper Vidmar je imel 13 točk (4 skoke, met iz igre 4:5), Klemen Prepelič pa deset (trojke 2:5).

Izbranci selektorja Igorja Kokoškova se bodo v Mariboru znova predstavili v nedeljo, ko jih ob 20.15 čaka še tekma s Češko.

S preizkušnjama na Štajerskem Slovenija končuje prvo tretjino pripravljalnih tekem, hkrati pa predzadnjič igrala pred domačo publiko. Naslednji konec tedna jo namreč v Opatiji čakata tekmi s Hrvaško in Ukrajino, 18. in 19. avgusta se bo mudila na turnirju v Izraelu, zadnji dve tekmi pred odhodom v Helsinke pa bo odigrala 24. in 25. avgusta v Stožicah proti Hrvaški.

Podobno kot uvoden tekmec, univerzitetna reprezentanca Rusije, tudi Madžarska in Češka sodita v krog nekoliko manj zahtevnih reprezentanc, ki jih je strokovni štab Slovenije izbral za začetek pripravljalnih tekem. Madžarska bo letos prvič po osemnajstih letih nastopila na evropskem prvenstvu, Češka pa je sicer bolj redna udeleženka eurobasketov – 2015 je bila celo sedma, vendar bo letos nastopila brez prvega zvezdnika Jana Veselyja, ki se je nastopu odpovedal zaradi naporne klubske sezone v Fenerbahčeju.

Slovenija je na krilih Luke Dončića – s kapetanom Goranom Dragićem sta prvič skupaj zaigrala v začetni peterki – odpor gostov strla šele v zadnjih desetih minutah (24:9).

Tekma je bila zaradi hude vročine v dvorani Tabor na meji regularnosti in to je bistveno vplivalo na igro obeh ekip. Žoge so jim zaradi znoja drsele iz rok, mnogo metov in podaj je bilo zaradi tega povsem zgrešenih, tudi ritem igre pa je bilo praktično nemogoče vzdrževati.

V zadnjih desetih minutah je Slovenija vendarle zaigrala toliko zavzeto, da je zlahka prišla do zanesljive zmage. Zadnjo četrtino je odprla z delnim izidom 16:0 in tako v petih minutah rešila vprašanje zmagovalca (76:55).

Selektor Igor Kokoškov je priložnost ponudil vsem 14 igralcem, ki jih je določil za tekmo, v civilnih oblačilih pa sta na koncu klopi obsedela Erazem Lorbek in Miha Lapornik.