Slovenija najboljša na svetu

Rubrika: Naši na tujem

V estonskem Talinu se je danes zaključilo 2. prvenstvo ISF (neuradno srednješolsko svetovno prvenstvo) v košarki 3×3, kjer sta odlično nastopili ekipi dijakov Gimnazije Šentvid in dijakinj Gimnazije Bežigrad. Šentvidčani so osvojili naslov svetovnih prvakov, poleg tega pa so turnir zaključili brez poraza, Bežigrajčanke pa so po obilici smole tekmovanje zaključile na 14. mestu.

2006_svetovni_prvaki_00

Elvis Kerić, Nejc Zdešar, Jan Strmčnik in Matevž Mlakar so pod vodstvom Nejca Višnikarja ter ob pomoči Slavka Vujina in mag. Jake Fetiha popolnoma pokorili vso konkurenco na turnirju, saj so vse tekme, z izjemo ene v predtekmovanju, zaključili predčasno z 21. doseženo točko. Najprej so v predtekmovanju premagali Francijo, nato Slovaško, Portugalsko, Iran, Estonijo in Belgijo (Flamci), v četrtfinalu Kitajce z 21:8, v polfinalu po razburljivi tekmi Iran z 21:14 ter v finalu še Angleže z 21:17. Tako so na najlepši možen način predstavili Slovenijo tudi na srednješolskem nivoju košarke 3×3, kjer sicer Slovenija uživa izjemno velik ugled.

Bežigrajske dijakinje, ki so branile 4. mesto s prvenstva pred 2 letoma, so v predtekmovanju premagale Belgijo in Gruzijo, medtem ko so izgubile proti kasnejšim finalistkam Estonkam, Kazahstankam, Bolgarke in Portugalke pa so bile od njih boljše po podaljšku. Kljub vsemu so pustile zelo dober vtis, pozna pa se, da jim primanjkuje tekem na domačih tleh. V individualnih tekmovanjih je Pija Smrekar osvojila 2. mesto na spretnostnem poligonu.

Tako sta obe ekipi ob zelo dobrem medsebojnem sodelovanju obeh šol odlično zastopali Slovenijo na še enem velikem mednarodnem tekmovanju.