Slovenija nabirala izkušnje v Italiji

Rubrika: Košarka na vozičkih

V letošnji sezoni, že deveta po vrsti, bo v Regionalni NLB Wheel ligi v dveh skupinah in dvokrožnem sistemu tekmovalo osem ekip. V skupini A – KIK Zmaj in KIK Una Sana (BiH), KKI Zagreb (Hrvaška) in KKK Singidunum (Srbija), v skupini B pa Cstelvecchio (Italija), Slovenija, RSV Kärnten (Avstrija), KKI Vrbas (BiH). Ekipe so že odigrale prvo kolo. Za skupino A ga je v organizaciji ZPS 5. novembra v Gradačcu pripravila KIK Zmaj, za skupino B pa 6. novembra 2016 ekipa Castelvecchio v Gradiški.

0811_nlb_00

Gradačac

V uvodni tekmi je favorizirana ekipa organizatorjev KIK Zmaj brez težav porazila KKI Zagreb (75:50).
Druga tekma je zmago prinesla ekipi KIK Una Sana, ki je novinko v ligi KKK Singidunum ugnala s 65:42. Beograjčani so prvo četrtino dobili za 6 točk, v drugi prikazali enakovredno igro, nato pa povsem popustili.
V tretji tekmi sta se pod koši srečali KKK Singidunum in KKI Zagreb. Nekoliko utrujeni Srbi so tekmo dobili z minimalno razliko 58:57, čeprav so imeli pred zadnjo četrtino 10 točk prednosti.
V zadnji tekmi prvega kola skupine A je bila boljša KIK Una Sana. Dobila je tri četrtine in tekmo z ekipo KIK Zmaj zaključila z rezultatom 66:58.
Najboljši strelci – Ramo Rekanović 52, Armin Aziraj 47 (oba KIK Una Sana) Sabid Karupović KKK Singidunum 44.
V skupini A po prvem kolu vodi KIK Una Sana, druga je KIK Zmaj, tretja KKK Singidunum, četrta pa KKI Zagreb.

Gradiška

V sosedskem obračunu med ekipama Castelvecchio in Slovenija so Italijani upravičili vlogo favorita in zmagali s 57:37. V drugem srečanju si je ekipa KKI Vrbas že v prvi četrtini priigrala visoko razliko in tekmo z RSV Kärnten (77:48) zanesljivo pripeljala do konca. Slovenija (vodil jo je Žiga Kobaševič) je v tretji tekmi morala priznati premoč ekipi RSV Kärnten. Tekmo je izgubila z 61:68. Zadnje srečanje med Castelvecchio in KKI Vrbas so po napeti končnici dobili domačini s 60:54.
Tekme so ob tehničnem delegatu Milanu Lukanu vodili sodniki Mitja Dečman (SLO) in Damir Kunošić (BiH) in Saša Lakić (A).