Slovenija na krilih Glasa potopila še Švede

Reprezentanca fantov do 18 let je dobila še svojo tretjo tekmo na evropskem prvenstvu divizije B v Makedoniji. Varovanci Tomaža Fartka so bili z rezultatom 70:67 boljši od Švedske in ostajajo edina neporažena ekipa v skupini D. Slovence po dnevu premora čaka obračun s Slovaško, ki je danes nadigrala Dansko.

EP U18, B divizija, 3. krog, 29.7.
Švedska – SLOVENIJA 67:70 (21:23, 17:17, 7:12, 22:18)
Slovenija: Glas 23 (5 skokov), Šikanič 11, Samar in Vujačič po 10, Strel 8 (8 skokov), Nemanič 5, Kuralt 3 (6 skokov), Ličen, Prepelič.

Slovenija po tekmi proti Švedski ostaja edina neporažena reprezentanca v skupini D in je dva kola pred koncem skupinskega dela zelo blizu uvrstitve v četrtfinale. Po dveh visokih in lahkih zmagah je varovance Tomaža Fartka tokrat čakalo veliko težje delo. Skandinavci so hitro pokazali, da gre za kakovostno reprezentanco. Po osmih minutah je na semaforju pisalo 19:12, kar je bila tudi najvišja prednost Švedov na celotni tekmi. Slovenci so se po zaostanku hitro predramili in z delnim izidom 11:1 na prvi dvominutni odmor odšli s +2.

V drugi četrtini so bili ves čas v prednosti naši košarkarji, vendar so jih Švedi neprestano dihali za ovratnik. Podobno zgodbo smo spremljali tudi v nadaljevanju. Slovenci so vodili, Švedi pa so jim bili ves čas za petami. Vse je kazalo, da se je tekma prelomila po izidu 54:50. Žiga Samar je zadel poleganje ob nešportni osebni napaki, nato pa je bil učinkovit še s črte prostih metov. Sledilo je pet zaporednih točk Gregorja Glasa in Slovenija je povedla za 12. Štiri minute do konca so naši košarkarji vodili že za 14 in imeli tekmo v svojih rokah.

Sledil pa je izjemen niz Švedov, ki so po visokem zaostanku zaigrali na vse ali nič. S tremi zadetimi meti za tri točke se je slovenska prednost stopila zgolj na dve. V zadnjem napadu je odgovornost prevzel Jakob Strel, ki je bil s črte prosih metov natančen enkrat. Švedom se je ponudila priložnost za podaljšek, žoga pa ni končala v obroču in Slovenija je vknjižila še tretji par točk.

S 23 točkami je bil junak slovenske zmage Gregor Glas. Uroš Šikanič je dodal 11 točk, Žiga Samar in Petar Vujačić pa sta tekmo zaključila pri desetih.

Slovenijo po dnevu premora čaka obračun proti Slovaški, ki je po treh kolih na četrtem mestu.

Vse obračune slovenske reprezentance si je mogoče ogledati na spletni strani kzs.si in na Facebook strani Košarkarske zveze Slovenije.