SLOVENIJA MED 8: Igralkam poklon, Grgiču pa spomenik na Trojanah!

Slovenija je krog pred koncem drugega dela EP U18 v Celju že v četrtfinalu! Tja se je reprezentanca selektorja Damirja Grgiča uvrstila po siloviti igri in prepričljivi zmagi nad Nizozemsko (73:54). Jutri se bodo Slovenke v Celju udarile še s Hrvaško.

EP U18, A divizija, mladinke, 2. del, 2. krog, 4.8.
SLOVENIJA – Nizozemska 73:54 (18:10, 22:23, 17:17, 16:24)
Slovenija: Jakobčič 7 (5 skokov), Mičunovič 9 (6 skokov, 3 podaje), Seničar 2 (8 skokov, 5 podaj), Gwashavanhu 9 (9 skokov), Prezelj 15 (4 skoki), Jesenšek 11 (4 skoki), Friškovec 5 (4 skoki, 2 podaji), Ocvirk 13 (7 skokov), Krošelj 2 (4 podaje)

Pred več kot 1000 gledalci je Slovenija odčitala pravo lekcijo Nizozemkah v 2. četrtini, ki so jo varovanke Damirja Grgiča dobile s kar 22:3. Gostje so poraz omilile v zadnjih 10 minutah (16:24).

In ne pozabimo – ta preboj med osem je tudi nagrada za marljive organizatorje na čelu z neumonrima borcema za žensko košarko Bojanom Kopom in Urošem Kranjcem! Svoj kamenček v mozaik pa je kakopak dodala tudi Košarkarska zveza Slovenije ter prostovoljci!