Slabši drugi polčas za Miami tokrat usoden proti aktualnim prvakom

Miami Heat so v Oracle Areni izgubili proti Golden State Warriorsem, za Vročico pa je to že tretji poraz na zadnjih štirih tekmah. Varovanci Erica Spoelstre so bili v igri za zmago vse do zadnje četrtine, ko je prevladala uigranost igralcev Golden Statea. Uvodni polčas je pokazal, da se lahko igralci Miamija enakovredno kosajo z aktualnimi prvaki, ki so nato v zadnji četrtini pokazali, zakaj so trenutno najboljša ekipa v Ligi NBA.

Warriorsi imajo po 38 tekmah na svojem računu že 36 zmag, medtem, ko je Miami doživel 16. poraz v sezoni, in padel na peto mesto v Vzhodni konferenci.

Le eden izmed obeh slovenskih predstavnikov je v ponedeljek stopil na parket. Goran Dragić je odigral 36 minut, v tem času pa dosegel 13 točk, vse v uvodnih treh četrtinah tekme. V statistiko je vpisal še pet skokov in pet podaj. Beno Udrih je tekmo znova spremljal s klopi.

Čeprav ni blestel, in je iz igre zadel le 11 od 27 metov, je Stephen Curry vknjižil 31 točk, temu pa dodal šest podaj. Draymond Green je bil drugi najboljši strelec Bojevnikov z 22 točkami, dodal je 12 skokov in šest podaj. Pri Miamiju se je do dvojnega dvojčka z 20 točkami in 11 skoki dokopal Dwyane Wade, a njegov met iz igre ni bil pretirano navdušujoč (6/19). Po 15 točk sta dosegla še Chris Bosh in Gerald Green.

V uvodnih 24 minutah je Miami igral odlično. Ekipa je izgubila le dve žogi, Golden Stateu pa niso dovolili, da razvije svojo igro, in po prvem polčasu so Heati zaostajali le za dve točki (54:56). Tretjo četrtino so nato bolje začeli Warriorsi, se odlepili, a ob koncu četrtine se je Miami, po nizu 10:2, v katerem sta večino dela opravila Gerald Green in Goran Dragić, vrnil v igro in pred sklepnimi 12 minutami igre zaostajal le s 77:80.

Zadnjo četrtino je s šestimi zaporednimi točkami odprl Maurice Speights, po trojki Stephena Curryja pa je semafor kazal že 101:88 v korist domačih. Zadnji juriš Miamija je Heate približal na 101:107, z novo trojko pa je odgovoril Curry in potrdil zmago Golden Statea. Miami je tekmo zaključil z desetimi izgubljenimi žogami, od tega sta jih Bosh in Dragić izgubila sedem.

San Antonio Spursi so visoko, s 106:79, premagali Brooklyn Netse, Washington Wizardsi pa so s 114:100 odpravili Chicago Bullse.

Po prvem polčasu tekme v Barclays Centru so Ostroge vodile za sedem, nato pa dominirale v drugem polčasu in proti Brooklyn Netsom vknjižile še osmo zaporedno zmago. Kar 14 tekem v tej sezoni je San Antonio dobil z razliko 20 ali več točk. V torek bodo Spursi zaigrali v Detroitu, v četrtek pa jih čaka obračun s Cleveland Cavaliersi.

Washington Wizardsi so z ekipno igro odpravili Chicago Bullse, saj je kar sedem igralcev doseglo vsaj deset točk. Čarovniki so na tekmi vodili že z 18 točkami razlike, toda Bikom se je uspelo v zadnji četrtini približati le na štiri točke zaostanka, a so Wizardsi odgovorili z delnim izidom 13:2, in razrešili dvome o zmagovalcu.

Liga NBA, redni del sezone, 11. 1.:

Brooklyn – SAN ANTONIO 79:106 (20:22, 18:23, 18:32, 23:29)
(Lopez 18 (5 skokov), Johnson 16; Aldridge 25 (11 skokov), Leonard 17 (8 skokov))

Chicago – WASHINGTON 100:114 (25:28, 23:34, 26:21, 26:31)
(Rose 23, Butler 19 (7 podaj); Wall 17 (10 podaj, 5 skokov), Sessions 16 (5 skokov))

GOLDEN STATE – Miami
(Curry 31 (6 podaj), Green 22 (12 skokov, 6 podaj); Wade 20 (11 podaj, 6 skokov), Bosh (12 skokov) in Green po 15)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 13 točk (3/6 za dve, 2/4 za tri, 1/2 PM), 5 skokov, 5 podaj in 3 izgubljene žoge.