Slabo nadaljevanje stalo Laščane zmage

Rubrika: Evropske lige

Tako kot Domžalčani so tudi Laščani evropsko sezono začeli s porazom. Ekipa trenerja Predraga Milovića je klonila na Nizozemskem, kjer jo je z 81:73 premagal 16-kratni tamkajšnji državni prvak. Nerešljiva uganka za Laščane je bil Dejan Kravić, ki je 22 točkam dodal 13 skokov.

Danijel Vujasinović

Fiba Cup, 1. krog, 27.10.
DEN BOSCH – Zlatorog 81:73 (11:21, 18:10, 23:11, 29:31)
Zlatorog: Jurak 8 (7 skokov, 5 podaj), Jeftić 5, Maček 3, Krušič 10 (5 skokov), Vašl 7 (5 skokov, 4 podaje), Ambrams 8 (4 skoki), Vujasinovič 19 (4 skoki), Čebašek 12.

7:21!

Uvod v tekmo je bil sanjski – Laščani so povedli 0:3, 2:5, 7:21. V drugi četrtini so domačini slovenskega predstavnika ujeli in prevzeli pobudo.

Vujasinovič in Abrams

Po slabem nadaljevanju pa so imeli gostje v zadnji minuti priložnost, da popravijo skorajda že zapravljeno. Najprej je Jamar Ambrams zdel trojko za 74:70, drugo je dodal Danijel Vujasinovič (19 točk je dosegel) za 76:73. Domačini so zadeli za 78:73, Jakob Čebašek pa pri novem poizkusu za tri točke ni bil natančen.