Slabi četrtini usodni za Tajfun

Zadarčani so v Celju prekinili serijo šestih zaporednih porazov, saj so s 66:82 premagali Tajfun, ki je izgubil petič zapored. Za domačine je sta bili usodni 2. (12:30) in 3. četrtina (11:22) ter razigrani Glenn Cosey (25 točk), ki je večji del svojih točk dosegel s trojkami (5).

Liga ABA, 19. krog, 8.1.
Tajfun – ZADAR 66:82 (19:13, 12:30, 11:22, 24:17)
Tajfun: Sebič 4, Sebič M. 6, Držić 11, Čebular 8 , Bratož, Ponjavić 5 Drobnjak 4, Bolčina 12, Parker 7.

Prvo četrtino je Tajfun dobil z 19:13, v zadnjem delu prvega polčasa pa je Zadar z delnim rezultatom 1:12 ušelč na 31:43. Tudi v nadaljevanju je bila na parketu le ena ekipa, Zadar pa je polnil koš domačina z vseh koncev. Pomagala ni niti sprememba obrambe, ki jo je v eni od minut odmora zahteval trener Dejan Mihevc.

Po poškodbi se je na parket vrnil Sandi Čebular, igral pa ni še vedno poškodovani Ceola Clark III.