Slaba prva četrtina in nedorasli sodniki botrovali porazu Krke

Krka je v 10. krogu Lige ABA doživela sedmi poraz, s 100:90 jo je v Novem mestu ugnala zagrebška Cibona. V senci poraza je ostal izjemen dosežek Luke Lapornika, ki je tekmo končal pri 25 točkah, štirih skokih in treh podajah. Pri gostih je bil prvo ime srbski branilec Marko Ljubičić (21 točk, sedem podaj).

Liga ABA, 10. krog, 10.12.
Krka – CIBONA 90:100 (25:35, 25:13, 22:23, 18:29)
Krka: Marinelli 6 (4 podaje, 0/5 za 3), Bratož 16 (7 podaj), Cinac 8, Đapa 7, Fifolt 2, Balažić 11, Lalić 12 (6 skokov), Lapornik 25 (5/5 za 3).

Kar 35 točk

Krka je spet začela mehko in slabo v obrambi, Cibona je v prvi četrtini dosegla kar nedopustnih 35 točk, Krka jih je dala 25. V drugi četrtini so se Dolenjci zbudili, predvsem pa zaigrali agresivno in odločno. Preobrat se je začel z vstopom Daliborja Đape, svoje pa je v napadu dodal Lapornik, ki je prispeval 16 točk, Krka je dobila polčas za dve (50:48).

Vrnil jih je Balažić

V nadaljevanju so varovanci Simona Petrova ušli na 55:48, a tekme niso prelomili. Še več – Cibona je povedla 74:78, takrat je novomeško moštvo v igro vrnil kapetan Jure Balažić, ki je izsilil tudi 3. osebno napako Damirja Markote, ki bi ga tekmi nedorasli sodniki lahko tudi izključili, pa ga niso. Mimogrede: na tekmi so si štirikrat ogledovali počasni posnetek ter vsakič odločili v korist Zagrebčanov. To ni opravičilo ali alibi za slabo domačo igro v obrambi, a v izenačeni tekmi šteje vsaka žoga.

Zaključek je bil spet Cibonin – vključno s trojko Markote. Od 88:88 je sledila gostujoča serija 0:10 in zmaga za ekipo Ivana Velića, ki je del sezone 2015/2016 vodil tudi Krko!