Slab večer za “slovenske” klube v ligi NBA, Dragić ponovno izpustil tekmo

Če smo se včeraj veselili treh »slovenskih« zmag v ligi NBA, je bilo ponoči ravno nasprotno. Detroit, New York in Miami, kjer Goran Dragić zaradi poškodbe komolca ponovno ni zaigral, so morali tokrat priznati premoč nasprotnikom.

Še najbližje uspehu so bili košarkarji Miamia, ki so po včerajšnji zmagi nad Mamphisom, temu tokrat morali priznati premoč. Pri zmagovalcih je bol najbolj razpoložen Španec Gasol z 28 točkami, prav toliko jih je dosegel tudi Dragićev soigralec Waiters, ponovno pa se je izkazal najboljši skakalec lige Whiteside, ki je vpisal dvojni dvojček (15 točk, 12 skokov).

Od slovenskih košarkarjev je bil tokrat najbolj razpoložen Beno Udrih, ki pa je moral z Detroitom premoč priznati Oklahomi, pri kateri je ponovno blestel Westbrook, ki je ob prepričljivi zmagi s 106:88 vpisal trojni dvojček (17 točk, 13 skokov in 15 podaj). Udrih je na parketu preživel  17 minut in ob 100% metu dosegel 6 točk.

Tudi Vujačić se je drugič v dveh dneh pomeril proti istemu nasprotniku, tokrat pa je na parketu preživel 6 minut, v tem obdobju pa je vpisal skok ter zgrešil dva meta za tri točke. Čeprav so s soigralci dobili drugi in tretjo četrtino, zadnjo pa izgubili le za točko, je bila tokrat vsodna prva četrtina, ki so jo Sršeni dobili s 16 točkami razlike in na koncu slavili s 102:107. Še najbolj je bil pri Knicksih razpoložen Porzingis s 25 točkami, Rose in Anthony pa sta zabeležila identično statistiko (18 točk in 8 skokov).

Uspešni so bili tudi oboji glavni kandidati za naslov prvaka in sicer San Antonio, ki je premagal Washington s 112:100 in tako vpisal 9 zaporedno zmago in 10 zmago v gosteh ter aktualni podprvaki, ki so proti Minnesoti dosegli že 11 zaporedno zmago (102:115), pri kateri so levji delež ponovni prispevali Curry, Durant in Thompson, ki so tokrat skupaj dosegli 85 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 26. 11.:

SAN ANTONIO SPURS – Washington Wizards  112:100
(Aldridge 24, Parker 20 ; Beal 25, Wall 21)

New York Knicks – CHARLOTTE HORNETS  102-107
(Prozingis 25 (6 skokov), Rose 18 (8 skokov), Anthony 18 (8 skokov)  ; Walker 28, Lamb 18 (17 skokov))

Detroit Pistons – OKLAHOMA CITY THUNDER  88:106
(Harris 21, Smith 14 ; Morrow 21, Oladipo 18, Wastbrook 17 (13 skokov, 15 podaj)

MEMPHIS GRIZLIES – Miami Heat  110:107
(Gasol 28, Conley 21, Williams 18 ; Waiters 28, Whiteside 15 (12 skokov), Richardson 15)

Minnesota Timberwolves – GOLDEN STATE WARRIORS  102-115
(LaVine 31, Towns 18, Wiggins 16 ; Curry 34, Durant 28 (10 skokov), Thompson 23)

Slovenci v ligi NBA (2016/2017)

Saša Vujačić (New York Knicks): 6 minut, 0 točk (0/2 za tri), 1 skok
Beno Udrih (Detroit Pistons): 17 minut, 6 točk (3/3 za dve ) 2 skoka, 2 asistenci
Goran Dragić (Miami Heat): ni zaigral