Slab uvod ter naveza Krušlin&Žižić pokopala zmaje

Union Olimpija je v 11. tekmi Ligi ABA doživela še 9. poraz, skupaj pa tretji zaporedni. S 67:68 se je v Stožicah veselila Cibona, ki je tudi lani decembra (23.12.) pokvarila praznike Olimpije.

Videopovzetek tekme:

15:35

Tistikrat so zmaji zapravili v zadnji četrtini 12 točk naskoka, tokrat pa so si tlakovali pot k porazu že v uvodnih 15 minutah. Cibona je vodila že 15:35. V nadaljevanju so domačini zaigrali boljše, po zaostanku 36:51 pa naredili serijo 16:0. V končnici je Američan Zack Wright prehitro dobil 5. osebno napako.

Kapetan je vlekel

Zmaje je dvakrat s trojko rešil kapetan Saša Zagorac (za 64:64 in 67:67). Cibono je v zadnjih šestih minutah slonela na plečih Filipa Krušlina (12 točk v tem delu) in veterana Andrije Žižića (5 točk in podaja).

Sodnik je videl

Pri 67:67 je imela Olimpija še napad, a ga je zapravila. Za nameček je črnogorski sodnik Zdravko Rutešić dosodil osebno napako Gregorju Hrovatu. Krušlin je darilo izkoristil – prvi prosti met je zadel, drugega namerno zgrešil.

Izvrstni Joksa

V dresu Cibone je blestel Nebojša Joksimovič (25 minut, 15 točk, 3 podaje, 2 skoka). Tri minute je dobil tudi Žan Mark Šiško, ki pa je nastopil poškodovan. V tem času je izgubil dve žogi, eno pa ukradel.