Skoraj popoln začetek slovenskih veteranov in veterank

Rubrika: Naši na tujem

V Novem Sadu se je začelo deveto evropsko veteransko prvenstvo v košarki. Med več kot sto ekipami iz 22 držav, je tudi devet slovenskih ekip. Pet zmag in en poraz je izkupiček uvodnih obračunov Slovencev.

2606_veterani_00
Slovenija M45 (foto: Gašper Bolhar)

Slovenska reprezentanca v kategoriji 45+ je uvodno tekmo igrala proti Srbiji in vodila večino tekme, a so domačini pretili vse do konca. Že ob polčasu bi Slovenija 45 na odmor lahko odšla z večjo prednostjo (37:30), a je bržkone uvodna nervoza preprečila, da Roman Horvat in soigralci niso zmogli dokončno streti domačinov. V dvorani Spens so štiri igrišča, nekoliko krajša od običajnih, in prav zato Slovenija 45 ni razvila značilne hitre igre, kjer prav vseh 12 igralcev lahko drži, za nasprotnika ubijajoč tempo. In prav to se je zgodilo v drugem delu tretje četrtine, ko se je s serijo šestih točk razigral Kuruzovič, svoje sta dodala še Horvat ter Rizman in Slovenija 45 je lažje zadihala (59:46). Srbi so z razigranim Miloševičem (33 točk) poskušali vse, a več kot častnega poraza z 11 točkami niso mogli preprečiti.

2606_veterani_01
Laško (foto: Facebook)

Najbolj izenačene tekme so imeli veterani v kategoriji M(60), kjer sta obe slovenski ekipi bili izenačeni bitki. Kočevje je za točko premagalo Ukrajino, Ljubljančani pa so klonili proti Rusom. Štajerska s Slavkom Kotnikom je v kategoriji M(55) premagala Avstrijo, v kategoriji M(50) pa je Ljubljana brez težav opravila z Rusijo. Pohvale si zaslužijo tudi Laščani, ki so prvo zmago na evropskih prvenstvih zabeležili proti ekipi Srbija C.