Skok in mehak začetek usoden za Slovenijo

Danes je slovenska reprezentanca deklet do 20 let odigrala še zadnjo tekmo v skupinskem delu evropskega prvenstva. Do te tekme še neporažene Slovenke so se pomerile z reprezentanco Francije in po napeti končni izgubile z 71:67. O zmagovalki skupine C bo odločala večerna tekma med Bosno in Madžarsko.

EP DU20, 3. krog, 10.7.
FRANCIJA – Slovenija 71:67 (24:25, 17:16, 10:11, 20:15)
Seničar 20 (8 skokov), Prezelj 15 (5 skokov), Ocvirk 14 (9 skokov), Friškovec 9 (6 skokov), Krošelj 5, Cvijanovič 3, Stefanoski 1, Jakovina, Potočnik, Gwashavanhu, Ramšak, Verčič.

Slovenija je zadnje srečanje v skupinskem delu proti Franciji začela slabše kot prejšnji dve tekmi. Slovenke so imele predvsem veliko težav s skokom tako v obrambi kot napadu, kar so Francozinje izkoristile in že v prvi četrtini povedle z rezultatom 19:10, kar je bila najvišja prednost Francozinj na tekmi. Aktualne evropske prvakinje divizije B so na prednost Francije hitro odgovorile in do konca prve četrtine povedle za točko. V nadaljevanju prvega polčasa je sledil izenačen boj in izmenjavanje ekip v vodstvu. Rezultat je bil ob najdaljšem odmoru na tekmi poravnan na 41.

V drugem polčasu je sledila podobna igra kot v drugi četrtini. Reprezentanci sta se ves čas izmenjavali v vodstvu, nobeni od ekip pa si ni uspelo priigrati večje prednosti. Ob izenačenem zaključku srečanja so več moči in zbranosti pokazale Francozinje, ki so se z rezultatom 71:67 veselile druge zmage v skupinskem delu.

Za Slovenijo je bila proti Francozinjam najučinkovitejša Maruša Seničar, ki je dosegla 20 točk, ujela pa je osem odbitih žog. Annamaria Prezelj je ob petih skokih dosegla 15 točk, Larisa Ocvirk pa je v statistiko zabeležila 14 točk in devet skokov.

O končnem zmagovalcu skupine C bo odločala večerna tekma med Bosno in Madžarsko. V primeru, da zmagajo Bosanke, bodo Slovenke zasedle drugo mesto v skupini, če pa bodo boljše Madžarke, se bodo varovanke Damirja Grgića v izločilne boje podale kot prvouvrščena reprezentanca skupine C.

V izločilne boje se uvrstijo vse štiri reprezentance. Ekipe iz slovenske skupine C se v osmini finala srečajo z ekipami iz skupine D, v kateri nastopajo reprezentance Rusije, Nizozemske, Srbije in Turčije.

Izjavi po tekmi:

Damir Grgić, selektor slovenske reprezentance:
Premehak začetek in 24 napadalnih skokov Francije sta razloga za današnji poraz. Kljub porazu, dekletom nimam kaj zameriti, saj so se odlično borila in bila v igri za zmago do zadnje minute. Pred nami je prost dan, ki nam bo prišel še kako prav, da se regeneriramo in maksimalno pripravimo na četrto tekmo, ki je za vse reprezentance najbolj pomembna na prvenstvu!

Maruša Seničar, slovenska reprezentantka:
“V tekmo smo vstopile premalo agresivno in zato lovile Francozinje večino tekme. Zaslužena zmaga Francozinj.”