Sixt drugič zapored med boljši od Krke in se vnovič prebil v polfinale pokala

Rubrika: Pokal Spar

Z današnjo, zadnjo četrtfinalno tekmo med Krko in Sixt Primorsko, je postal znan še zadnji udeleženec finalnega turnirja Pokala Spar. Košarkarji Sixt Primorske so z rezultatom 75:62 premagali Krko in si tako priigrali napredovanje, dan prej pa je to uspelo še košarkarjem Hopsov, Petrol Olimpije ter Helios Suns.

Pokal Spar, četrtfinale, 2. tekma, 15.1.
Krka – SIXT PRIMORSKA 62:75 (14:20, 15:22, 11:22, 22:11)
Fifolt (9 skokov) 17, Balažič in Jošilo (5 skokov) 9; Harris 15, Marinković 14, Henry (5 asistenc) 13

Primorci so v zadnji četrtfinalni tekmi premagali novomeško Krko in se tako uvrstili na finalni turnir Pokala Spar. Domačini so v tekmo vstopili z 28 točkami zaostanka vendar se proti aktualnim pokalnim prvakom niso uspeli razigrati. Pri Krki je bil najbolj razpoložen Žiga Fifolt, ki je bil tudi edini strelec domačih z dvomestnim številom točk (17), do dvojnega dvojčka pa mu je zmanjkal le en skok. Pri gostih je tempo igre odlično narekoval Žan Mark Šiško, ki je v prvih 7 minutah tekme zbral kar 5 od skupno 9 asistenc in bil tako najbolj zaslužen za vodstvo Primorcev po prvi četrtini. Pri gostih je največ točk zbral Lance Harris (15), učinkovito pa sta v napadu igrala še Ivan Marinković (14) ter Corin Henry (13).