Sixersi šokirali Knickse, Minnesota ustavila Houston, 18. trojni dvojček Westbrooka

V Ligi NBA so Houston Rocketsi po devetih zaporednih zmagah, doživeli prvi poraz. Na gostovanju v Minnesoti so bili od Raket boljši Minnesota Timberwolvesi, ki so na koncu slavili zmago s 119:105.

Košarkarji Minnesote so bili na tekmi s Houstonom izredno razpoloženi. Tako so kar trije (Andrew Wiggins 28, Karl-Anthony Towns 23, Shabazz Muhammad 20), dosegli vsaj 20 točk, Towns je k temu dodal še 18 skokov, Ricky Rubio pa je izenačil svoj rekord franšize s 17 podajami.

Še v tretji četrtini je Houston povedel po zadetem metu za tri točke Ryana Andersona (69:68), Minnesota pa je na to odgovorila z delnim izidom 17-4. Pred zadnjim delom igre so Volkovi vodili z 89:77, nato pa dosegli uvodnih osem točk zadnje četrtine, in tekma je bila odločena.

James Harden je za Houston vknjižil 33 točk in 12 podaj, Rocketsi pa so doživeli deseti poraz v sezoni, ob 33 zmagah.

Svoj 18. trojni dvojček sezone, skupno 55. v karieri, pa je v sredo na domačem parketu vknjižil Russell Westbrook, Oklahoma City Thunder pa je ob tem še premagala Memphis Grizzliese, s 103:95. Westbrook je tekmo zaključil s 24 točkami, 13 skoki in 12 podajami, in tako že izenačil izjemen dosežek minuli sezone, ko je na 80 odigranih tekmah, kar 18-krat v statistiko vpisal trojni dvojček. Ta dosežek minule sezone, je bil najboljši po Magicu Johnsonu in sezoni 1981/82, ko jih je legendarni organizator igre Los Angeles Lakersov, prav tako vknjižil 18.

Pravi šok pa so v Philadelphii doživeli New York Knicksi. Za to so poskrbeli Philadelphia 76ersi, ki so v zadnjih dobrih dveh minutah tekme nadoknadili 10 točk zaostanka, in na koncu slavili zmago z 98:97, po zadetem metu T.J. McConnella, ob izteku igralnega časa. Sixersi so na tekmi zaostajali že s 17 točkami razlike, to pa jih ni ustavilo na poti do tega, da dosežejo še četrto zmago na zadnjih petih tekmah. Na drugi stran so Kratkohlačniki, za katere Saša Vujačić ni zaigral, izgubili še devetič na zadnjih devetih tekmah.