Sežanci do zmage v Celju, gorenjski derbi Triglavanom

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL so moštva odigrala zadnje tekme v letu 2018. Z zmago so koledarsko leto zaključili košarkarji ECE Triglava, ki so v gorenjskem derbiju ugnali Škofjeločane, novo zmago pa so zabeležili tudi vroči Bistričani. V Medvodah je blestel 41-letni Dejan Bunčič, Celjani pa so v derbiju kola ostali brez zmage proti Sežani.

2. SKL, 11. kolo, 22.12.
Parklji – Hrastnik 82:73 (21:22, 21:16, 19:15, 21:20)
(Kovačević 18 in 20 skokov, Hirschmann 12; Ovnik 21 in 6 skokov, Čergič 14 in 12 skokov)

Moštvo Parkljev še naprej nadaljuje z uspešnimi predstavami na domačih tleh, kjer so jih na dosedanjih 5 srečanjih ugnali le Podčetrtčani. Tokrat so bili Ljubljančani boljši od Hrastnika, pri katerem sta znova največ pokazala Gašper Ovnik in Marko Čergič. Še posebej v oči bode pogled v statistiko skokov, kjer so dominirali domači. Bilo je 54 in 34, kar 20 skokov pa je zbral Milan Kovačević.

Brinox Medvode – Portorož 97:77 (23:22, 25:12, 22:23, 27:20)
(Mišič 20, Bunčič 19, 6 skokov in 11 podaj; Cole 32 in 11 skokov, Cvetičanin 14)

Vnovič izjemni Timoty Robert Cole, ki je tokrat zbral 32 točk, 11 skokov in 4 blokade, ni bil dovolj, da bi Portorožani prekinili niz porazov. V Medvodah so zabeležili že svojega 6. v nizu, moštvo je zapustil Matija Radanovič, želenih rezultatov pa zaenkrat ni prinesla niti okrepitev Željko Zagorac, ki je tokrat tekmo končal pri 13 točkah. Pri Medvodčanih, ki so prišli do 4. zmage na zadnjih 5 tekmah, je odlično formo potrdil Jure Mišič, izjemno pa je odigral tudi 41-letni Dejan Bunčič, ki je prišel do drugega dvojnega dvojčka

Plama pur – Grosuplje 94:71 (24:13, 28:18, 24:18, 18:22)
(Srebovt 20 in 10 skokov, Sajevic 17 in 5 podaj; Savič 17, Snoj 16, 7 skokov in 5 podaj)

Košarkarji Plame pur so tudi proti zadnjeuvrščenim Grosupeljčanom potrdili naziv trenutno ene najbolj vročih ekip 2. SKL. Na krilih vnovič razpoloženih Anžeta Srebovta in Grege Sajevica so Bistričani prišli še do 6. zmage na zadnjih 7 tekmah, nikakor pa se na drugi strani iz rezultatske krize ne poberejo Grosupeljčani. Slednji skupaj s Portorožom vse bolj izgubljajo stik z ostalimi moštvi v ligi.

Celje – Mesarija Prunk Sežana 78:96 (23:22, 20:24, 19:20, 16:30)
(Grušovnik 23 in 14 skokov, Rizman 19 in 6 skokov; Abramović 24 in 6 podaj, Bačvić 17 in 7 skokov)

Celjani, v ekipi katerih že 4 kola ni Saliha Nuhanovića, so derbi s Sežanci pričakali dobro pripravljeni, saj so pred tem prvič v sezoni zabeležili tri zmage v nizu. Tudi obračun z Mesarijo Prunk Sežano so pričeli dobro in bili pred zadnjo četrtino povsem blizu gostom (62:66). V igri za zmago so bili še tudi v 36. minuti, ko je semafor prikazoval rezultat 72:79, v zaključku srečanja pa so Sežanci pripravili delni izid 17:6 in prišli do visoke zmage.

LTH Castings – ECE Triglav 60:71 (16:18, 18:15, 14:21, 12:17)
(Vravnik 19 in 6 skokov, Karavdić 11 in 9 skokov; Vojičić 13, Julević 12)

Gorenjski derbi med škofjeloškim in kranjskim klubom je prvič po letu 2014 pripadel Kranjčanom, ki so predvsem v drugem polčasu pokazali več od domačinov in zasluženo slavili prvo letošnjo zmago na gostovanjih. Pri LTH Castingsu, kjer še vedno čakajo na povratek poškodovanega Vjekoslava Petrovića, je na parket stopilo vsega 7 igralcev. Med glavnim odmorom so se na Podnu med seboj pomerili tudi selekciji U11, ki sta pokazali, da je pred kluboma lepa prihodnost.

23.12.
Troti – Terme Olimia Podčetrtek 72:82 (20:16, 16:30, 22:18, 14:18)
(Ristič 20, Janc 16 in 5 podaj; Štruc 26 in 8 skokov, Sevšek (7 skokov) in Švigelj po 13)

Podčetrtčani tudi s težkega gostovanja v Novem mestu prihajajo z novim parom točk. Blestel je Jure Štruc, ki je s statističnim indeksom 33 postal tudi MVP kola, po 13 točk pa sta dodala Gašper Sevšek in Žiga Švigelj. Troti so se gostom sicer dobro upirali in še v 36. minuti zaostajali za vsega 6 točk (67:73). Tedaj je trojko zadel Rene Žvan, domačim pa v zaključku tekme bližje kot na 8 točk zaostanka ni uspelo priti.

MVP kola
Jure Štruc (Terme Olimia Podčetrtek) – 29 minut, 26 točk (1/1 za dve, 5/10 za dve, 9/9 prosti meti), 8 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 osebna napaka, 5 izsiljenih osebnih napak, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; +/- = +12, indeks 33.