Serija 0:14 usodna za naše mladince

Slovenska reprezentanca fantov do 18 let se je danes v osmini finala pomerila z reprezentanco Bosne in izgubila s 65:59. Slovenci se bodo na prvenstvu pomeril od mesta od 9.-16., prva tekma pa jih čaka v petek.

EP U18, osmina finala, 2.8.
BIH – Slovenija 65:59 (12:17, 18:11, 16:18, 19:13)
Slovenija: Kralj 18, Mlakar 12, Šuša 11 (5 skokov), Andolšek Heine 6, Klavžar 5 (6 skokov in 9 podaj), Klanjšček 4, Gorbachov 3 (6 skokov), Gaberšek, Ličen, Sušec, Jančar Jarc, Jogan.

Slovenska reprezentanca se je danes na tekmi osmini finala pomerila z Bosno in Hercegovino ter izgubila s 65:59.

Tekmo so odlično odprli Bosanci, ki so po dveh minutah povedli z 8:0. Slovenski košarkarji so hitro odgovorili in z nekaj protinapadi ter odlično igro v obrambi povedli s 13:8. Bosanci kar pet minut niso dosegli koša. Ob koncu prve četrtine je semafor kazal 17:12 v slovensko korist.

V drugi četrtini so varovanci Tomaža Fartka ponovno popustili, štiri minute pred koncem prvega polčasa pa so bosanski košarkarji ponovno povedli (23:21). Na najdaljši odmor na tekmi so se Bosanci podali z dvema točkama prednosti (30:28). Slovenci so v prvem polčasu izgubili kar 11 žog.

Skozi celotni tretji del srečanja so vodili košarkarji Bosne, Slovenci pa so vztrajno lovili priključek in ravno v zadnjem napadu tretje četrtine izenačili na 46.

Slovenci so v prvi polovici zadnjega dela tekme igro vzeli v svoje roke in slabih šest minut pred koncem prvič povedli za osem (59:51). Varovanci Tomaža Fartka so nato ponovno padli v igri in zadnjih pet minut in pol niso zadeli, Bosanci pa so z delnim izidom 14:0 tekmo dobili. V zadnjih minutah Slovenci nikakor niso našli poti do koša, slabo pa so izvajali tudi proste mete (43%).

Najboljši strelec slovenske izbrane vrste je bil ponovno David Kralj, ki je tokrat prispeval 18 točk. Matevž Mlakar je v statistiko vpisal 12 točk, Nikolas Šuša pa je petim skokom dodal 11 točk.

Slovenci se bodo v nadaljevanju prvenstva borili za mesta od 9.-16. in obstanek v elitni diviziji. Prva tekma čaka Slovenijo v petek proti poraženki s srečanja med Srbijo in Nemčijo.