Senzacija v Los Angelesu – Lakersi šokirali košarkarski svet in premagali Warriorse!

V Ligi NBA so Miami Heat premagali Philadelphio 76erse s 103:98, in zabeležili še osmo zmago na zadnjih desetih tekmah. Goran Dragić še naprej igra odlično. Tokrat je dosegel 23 točk in vknjižil še osem skokov in pet podaj. V Mestu angelov so Los Angeles Lakersi šokirali košarkarski svet in premagali aktualne prvake in najboljše moštvo Lige NBA, Golden State Warriorse.

Nekoliko slabša strelska predstava Miami Heat v nedeljo ni bila usodna proti Philadelphii 76ersom. Vročica je na Floridi, s 103:98, slavila še peto zaporedno zmago, osmo na zadnjih 10 tekmah. S 37. zmago sezone so Heat izenačili dosežek zmag iz minule sezone, ko se jim je končnica izmuznila na zadnjih tekmah rednega dela.

Znova je odlično predstavo prikazal Goran Dragić, ki je po All Star vikendu v izjemni formi. Ljubljančan je dosegel 23 točk, zbral pa še osem skokov in pet podaj. V mesecu marcu je že drugič na štirih tekmah presegel mejo 20 točk, skupno pa mu je to na zadnjih devetih tekmah uspelo šestkrat. Na zadnjih petih tekmah Dragić v povprečju dosega 18,6 točk, 7,4 podaje in 5,4 skoke na tekmo, ob 50,7-odstotnem metu iz igre.

Zmaga ni prišla brez težav – v tretji četrtini so igralci Miamija iz igre zgrešili 10 zaporednih metov, kar osem minut pa niso uspeli doseči koša iz igre. Philadelphia se je uspela oddaljiti na 79:73, preden je Vročica zagnala svoje motorje. Tekmo je Miami zaključil z delnim izidom 30:19, izjemna akcija, ki jo je z blokado začel Hassan Whiteside, nadaljeval Dragić, z zabijanjem pa zaključil Dwyane Wade, je Miami tri minute pred koncem potisnila v vodstvo z 91:87, in dokončno zlomila duha igralcem Philadelphie.

Wade je iz igre zadel le pet od 15 metov, kljub temu pa tekmo zaključil s 23 točkami. Whiteside je zgrešil sedem od 11 metov iz igre, k zmagi pa prispeval 14 točk, 13 skokov in pet blokad. Joe Johnson, Miami Heat so z njim v moštvu še nepremagani (5/0), je dodal 14 točk in pet skokov. Ish Smith je za Philadelphio dosegel 21 točk, Carl Landry jih je dodal 18.

Senzacija dneva, če ne celo sezone, je v Staples Centru, kjer so gostovali Golden State Warriorsi, uspela Los Angeles Lakersom, ki so aktualne prvake premagali s 112:95. Zmage Jezernikov zagotovo ni pričakoval nihče, a slab met najboljšega moštva Lige NBA je napravil svoje, in Warriorsi so izgubili šestič v sezoni.

Bojevniki so za tri točke metali le 13,3-odstotno, povsem pa sta odpovedala prva zvezdnika, Stephen Curry in Klay Thompson, ki sta tekmo sicer zaključila z 18 oziroma 15 točkami, a ob tem zgrešila kar 17 od 18 metov za tri. Skupno so Warriorsi zadeli le štiri od 30 metov za tri, najslabši izkupiček v sezoni za ekipo, ki povprečno zadane 13 trojk na tekmo.

Los Angeles Lakersi, ki so v čast Kobeju Bryantu nosili posebej izdelane nogavice, so tako poskrbeli za eno izmed največjih presenečenj v zgodovini rednega dela Lige NBA. Še nikoli do zdaj se ni namreč zgodilo, da je moštvo, ki ima po vsaj 50 tekmah rednega dela sezone, manj kot 20-odstoten izkupiček zmag in porazov, premagalo ekipo, ki ima ta izkupiček večji od 90 odstotkov. Lakersi so tekmo odločili v drugi četrtini, ko so povedli z dvomestno razliko, med drugimi vodili tudi že s 23 točkami razlike, v zadnji četrtini pa uspešno prikrmarili svojo barko do zmage.

Jordan Clarkson je dosegel 25, novinec D’Angelo Russell je prispeval 21 točk. Bryant je k zmagi dodal 12 točk, ob tem pa celotno zadnjo četrtino preživel na klopi in z ledom hladim obolelo desno ramo.

Liga NBA, redni del sezone, 6. 3.:

Milwaukee – OKLAHOMA CITY 96:104 (12:32, 36:32, 31:20, 17:20)
(Antetokounmpo (12 skokov, 10 podaj) in Parker (5 skokov) po 26; Durant 32 (12 skokov, 8 podaj), Kanter 18 (12 skokov))

LA LAKERS – Golden State 112:95 (22:21, 38:28, 24:24, 28:22)
(Clarkson 25, Russell 21 (5 podaj); Curry 18 (6 skokov), Thompson 15)

Memphis – PHOENIX 100:109 (24:24, 35:29, 15:32, 26:24)
(Conley 22, Barnes (5 skokov) in Green (5 skokov) po 17; Booker 27 (9 podaj), Len 19 (16 skokov, 6 podaj))

DENVER – Dallas 116:114* (22:19, 35:31, 20:29, 29:27, 10:8)
(Faried 25 (20 skokov), Barton 20 (8 skokov); Nowitzki 30 (6 skokov), Lee 18 (12 skokov))
*Po podaljšku.

DETROIT – Portland 123:103 (30:16, 28:35, 27:24, 38:28)
(Jackson 30 (9 podaj), Morris 19; Lillard 26 (5 skokov, 5 podaj), McCollum 22 (5 podaj))

MIAMI – Philadelphia 103:98 (30:25, 17:24, 22:20, 34:29)
(Wade in Dragić (8 skokov, 5 podaj) po 23; Smith 21 (5 podaj), Landry 18 (7 skokov))

Toronto – HOUSTON 107:113 (30:26, 31:25, 24:26, 22:36)
(Scola 21, DeRozan 19 (7 podaj, 6 skokov); Harden 40 (14 podaj, 5 skokov), Howard 21 (11 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 38 minut, 23 točk (6/11 za dve, 3/4 za tri, 2/2 PM), 8 skokov, 5 podaj in 3 izgubljene žoge.