SENZACIJA: Krka izgubila v Šenčurju, Pavić potrdil zakon bivšega

Košarkarji Krke so na uvodni tekmi 8. kola presenetljivo z 79:87 izgubili v Šenčurju in tako zabeležili že tretji poraz v tej sezoni Lige Telemach. Pri Gorenjcih je blestel ravno nekdanji dolgoletni center Novomeščanov in kapetan Smiljan Pavić z 22 točkami in 11 skoki.

Pavić je potopil nekdanje delodajalce. foto: kzs/aleš fevžer

Liga Telemach, 8. kolo

Sreda, 26. november:
ŠENČUR GGD – Krka 87:79 (22:17, 23:18, 23;18, 19:26)
(Pavić 22 in 11 skokov, Zagorc 16, Kosec 15; Kastrati 19, Booker 15 in 8 skokov, Armstead 14)

Varovanci trenerja Igorja Kešlja so na uvodni tekmi 8. kola Lige Telemach poskrbeli za lepo presenečenje. Potem ko so Gorenjci kar 35. tekem čakali na prvenec med prvoligaški, so tretji uspeh te sezone dosegli povsem nepričakovano. Po zmagi v nedeljo v Mariboru so tokrat pred domačimi gledalci nadigrali aktualne državne in pokalne prvake iz Novega mesta. Krka je tako doživela tretji poraz v sedmih tekmah državnega prvenstva, prvega po treh zaporednim zmagah.

Zmaga Šenčurja Gorenjske gradbene družbe je povsem zaslužena. Gostje, ki imajo v zadnjem času kar precej težav s poškodbami (manjkal je Hukić, prvo pravo tekmo v Ligi Telemach pa je odigral Armstead), so vodili le enkrat v vseh 40 minutah. Takoj na začetku tekme, nato pa so gostitelji prevzeli pobudo in že v prvi četrtini nakazali, da se lahko nadejajo presenečenja. To je še bolj realno postalo v drugih desetih minutah, ko se je razlika povzpela na 14 točk (34:20), dokončno pa je bilo jasno, da bosta točki ostali doma, ko je Šenčur po rezultatu 50:46 zlahka odbil napade Krke in na zadnji odmor odšel s 15 točkami naskoka. V zadnjih desetih minutah so izkušeni domači igralci rutinirano zadržali prednost in se ob koncu prešerno veselili zgodovinske zmage nad državnimi prvaki.

Pri domačih je izstopal dosežek Smiljana Pavića, sicer bivšega košarkarja Krke, ki je z 22 točkami in 11 skoki zabeležil svoj četrti dvojni dvojček v sezoni, na drugi strani pa je največ točk dosegel Erjon Kastrati (19).