Šenčur z novim trenerjem šokiral Rogaško

Košarkarji Šenčurja GGD  (na svoji drugi tekmi jih je vodil novi trener Gregor Vodenik, ki je nadomestil Ernesta Novaka) so v 21. krogu v gosteh po podaljšku s 84:82 porazili Rogaško in prišli do 7. zmage. Rogaška je doživela deveti poraz.

Liga Nova KBM, 21. krog, 11.3.
Rogaška – ŠENČUR GGD 82:84 (21:13, 19:18, 17:10, 14:30, 11:13) *po podaljšku
Davis 19, Johns 13 (8 skokov in 5 podaj), Ferme (5 skokov) in Đuranović (7 skokov) po 12; Martinčič 19, Hadžifejzović 17 (8 skokov), Pavić 14.

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so dosegli sedmo zmago v Ligi Nova KBM, Rogaška pa je doživela deveti poraz. Tekma sicer ni imela pravega tekmovalnega naboja, saj bosta ekipi v nadaljevanju prvenstva nastopali na ‘različnih bregovih’; Slatinčani v Ligi za prvaka, kjer bo vseh šest ekip začelo z ničle, Gorenjci pa v skupini za obstanek, v katero bodo moštva prenesla le točke, dosežene proti ekipam iz iste skupine.

Kljub temu, da je šlo bolj ali manj le za prestižno preizkušnjo, je bil zaključek tekme nadvse dramatičen in zanimiv. Po podaljšku se je novi strateg Šenčurja Gregor Vodenik veselil prve zmage na delovnem mestu, Šenčur pa je zabeležil prvo zmago v sezoni proti ekipam iz zgornjega dela razpredelnice.

Rogaška ima ne glede na poraz zagotovljeno mesto v Ligi za prvaka – s Sixt Primorsko ima boljše medsebojno razmerje. Tekmo so imeli domači pod nadzorom več kot 35 minut. Točno štiri minute in pol pred koncem so vodili s 65:49. A sledilo je pet trojk gostov, še nekaj uspešnih akcij in dobro minuto pred koncem je bil rezultat izenačen na 68:68.

Eden od junakov Šenčurja je Sedin Karadvić, ki je s trojko izsilil podaljšek, drugi pa je Marko Pajić, ki je tri sekunde pred iztekom dodatnega časa zadel za zmago 84:82 oziroma nov mali preobrat, saj so domači minuto in 20 sekund pred tem vodili z 80:76.

Redni del Lige Nova KBM bo Rogaška sklenila 15. marca proti Unionu Olimpiji v Tivoliju, Šenčur pa bo dan prej gostil Krko.

10.3.
HOPSI POLZELA – Helios 87:70 (29:14, 18:23, 22:9, 18:24)
Portorož – TAJFUN 46:77 (18:22, 2:21, 9:23, 17:11)

8.3.
Sixt Primorska – UNION OLIMPIJA 81:87 (22:17, 11:24, 13:23, 35:23)
KRKA – Zlatorog 85:78 (16:17, 28:23, 19:20, 22:18)

Lestvica Lige Nova KBM:
Krka in UOL 17-4, Zlatorog 16-5, Hopsi 15-6, Rogaška 12-9, Sixt Primorska 11-10, Helios 12-9, Tajfun 9-12, Šenčur GGD 7-14, Terme Olimia 5-15, LTH Castings 3-17, Portorož 1-20