Okorn se je rešil, Šenčur v trilerju premagal še Rogaško

Šenčur Gorenjska gradbena družba po veliki drami ostaja neporažen v Ligi Telemach. Rogaška, ki je na Gorenjskem gostovala v 6. kolu, je v tretji četrtini zaostajala za devet točk, slabi dve minuti pred koncem nato vodila s +10 (56:69), po velikem preobratu v režiji Smiljana Pavića in Borisa Jeršina pa ob zvoku sirene klonila z 72:70.

Po zaostanku desetih točk je Pavić dosegel pet zaporednih točk, Jeršin pa je z dobrih osmih metrov in prek roke Matica Rebca 18 sekund pred koncem zadel trojko od table (njegove prve točke na tekmi) za znižanje na 67:69. Na drugi strani je bil Miha Fon uspešen le pri prvem prostem metu, sekundo in 61 stotink pred koncem pa je Jeršin zadel še eno trojko in izid poravnal na 70:70. Po minuti odmora so imeli košarkarji Rogaške priložnost, da vsaj poskusijo z metom na koš, a jim ni uspelo pravočasno spraviti žoge v polje. Kar ni uspelo gostom, je po novi minuti odmora domačinom. Jeršin je mimo blokade stekel na desno krilo ter s poldistance, znova preko roke Rebca, ob zvoku sirene zadel za peto zmago Šenčurjanov v tej sezoni Lige Telemach.