Šenčur šokiral Tajfun, Škofjeločani korak do senzacije

V Ligi Nova KBM sta bila nocoj odigrana dva obračuna. Zaostalo srečanje 15. kola sta odigrala LTH Castings in Hopsi, do zmage pa so prišli Polzeljani, ki so Škofjeločane ugnali šele po podaljšku. 16. kolo se je nadaljevalo s tekmo med Tajfunom in Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo, v izjemno zanimivi končnici pa so slavili Šenčurjani in tako dosegli svojo šesto zmago v sezoni.

hopsi02

Liga Nova KBM, 15. krog, 27.1.
LTH Castings – HOPSI POLZELA 74:83 (18:21, 17:14, 18:18, 16:16, 5:14)
Rebec 21, Grum 15, Bošnjak 11; Čup 23, Hurt 21, Kosič 16 (6 podaj)

V zaostali tekmi 15. kola Lige Nova KBM so Polzeljani po pričakovanjih prišli do svoje desete zmage v letošnji sezoni, to pa jim je uspelo šele po podaljšku.

Minuto in 26 sekund pred koncem prve četrtine so gostje s Polzele domačinom pobegnili že za devet točk (12:21), vendar sta Sandi Grubelič in Haris Čučović Škofjeločane vrnila v igro. Z dobro igro so varovanci trenerja Mijanovića nadaljevali tudi v drugi četrtini. Gostom so onemogočili met za tri točke, saj so iz 14 poskusov zadeli le dvakrat, s košem Borisa Bošnjaka pa so 16 sekund pred odhodom na odmor prvič povedli za dve točki (35:33). Na odmor sta ekipi vendarle odšli izenačeni, saj je Stephen Hurt že v naslednjem napadu gostov zadel oba prosta meta.

Uvod v tretjo četrtino je pripadel Polzeljanom, ki so s košem Hurta v 25. minuti povedli 46:37, vendar se borbeni domačini niso predali. S trojko Jana Rebca so se gostom približali na točko zaostanka (48:49), z novo trojko, tokrat Luke Gruma, pa so v 32. minuti spet prišli do vodstva (59:55). V napeti končnici je imel Grega Sajevic šest sekund pred koncem rednega dela tekme priložnost, da bi domačim zagotovil zmago, vendar je zadel le en prosti met, v podaljšku pa so Polzeljani z delnim izidom 9:0 prišli do neulovljive prednosti.

Najbolj učinkovit igralec domače ekipe je bil Jan Rebec z 21 točkami, pri gostih je Dejan Čup dosegel dve točki več.

Hopsi bodo že v ponedeljek, 30. januarja, gostili Sixt Primorsko, Škofjeločani pa dan kasneje moštvo Helios Suns.

Tajfun – ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA (17:17, 22:15, 19:20, 10:17)
Sarajlija 23, Spicer 12 (10 skokov), Miković 10 (9 skokov); Deray 16, Hadžifejzović 15 (6 skokov), Pavić 14 (7 skokov)

Košarkarji Tajfuna so v prejšnjem kolu doživeli prvi poraz po šestih zaporednih zmagah, danes pa so bili blizu zmagi, toda v tesni končnici so potegnili krajšo in morali še drugič v nizu priznati premoč tekmecem.

Šenčurjani so šli v ta dvoboj z dvema zmagama manj na računu, a so na koncu prišli do šestega para točk v tej sezoni. Čeprav si nobena ekipa – z izjemo krajšega niza domačih na začetku drugega dela, ko je bilo že 51:34, ni priigrala tako velikega naskoka, da bi bil dvoboj odločen že pred koncem, je vseeno precej bolje kazalo domačim. Ti so po izenačeni prvi četrtini prišli do nekaj točk naskoka v drugi, prednost pa najprej dvignili in nato še ohranili do konca tretje, ko je bilo na semaforju 58:52.

Kmalu pa so gostje prišli do izenačenja (60:60), nato tudi povedli za dve točki in tako poskrbeli za zanimivo končnico. Ko se je dvoboj iztekal, so košarkarji Tajfuna naredili osebno napako nad Nejcem Martinčičem, ki je imel mirno roko in zadel oba prosta meta. Tajfunu je ostalo deset sekund za zadnji napad, ki pa ga je Mirza Sarajlilja po prodoru zapravil in zmaga je odšla v Šenčur.

Najboljša strelca pri domačih je bil Sarajlija s 23 točkami, Khaliq Spicer jih je dodal 12, pri gostih pa sta bila najbolj učinkovita Anthony Deray ter Sead Hadžifejzović, ki sta dosegla 16 oziroma 15 točk.

V naslednjem kolu bo Šenčur Gorenjska gradbena družba gostoval pri Unionu Olimpiji, Tajfun pa pri Krki. Obe tekmi bosta na sporedu v sredo, 1. februarja.