Šenčur šokiral Krko in se prebil v finale

Rubrika: Pokal Spar

Prvi finalist 17. Pokala Spar je moštvo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki je v polfinalu ugnalo Krko. Ob 20.30 na sporedu še obračun med Sixt Primorsko in Petrol Olimpijo.

Pokal Spar, polfinale, 16.2.
Krka – ŠENČUR GGD 82:89 (27:20, 18:17, 16:28, 21:24)
Cinac 21 (6 skokov), Dimec 18, Kovačević 11; Rebec 20, Murić 17 (12 skokov), Rizvić 15 (6 skokov, 6 asistenc).

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so prvi finalisti zaključnega turnirja Pokala Spar. V dvorani Tivoli so premagali Krko z 89:82 in se bodo v finalu v nedeljo ob 16.30 pomerili z zmagovalcem drugega polfinala med Petrol Olimpijo in Sixt Olimpijo.

Za Gorenjce je to prva uvrstitev v finale pokalnega tekmovanja, Novomeščani pa so šele drugič v zadnjih sedmih sezonah ostali brez nastopa v finalu.

Šenčurjani so zasluženo prišli do zgodovinskega uspeha. Imeli so več razpoloženih igralcev, zadeli so kar štirinajst trojk, dobili drugi polčas za petnajst točk in hkrati so znali unovčiti izkušnje in dovolj širok nabor igralcev.

Kar pet igralcev Šenčurja Gorenjske gradbene družbe je imelo dvomestno število točk, med njimi pa ni bilo MVP lige Nova KBM Smiljana Pavića, ki v petnajstih minutah ni dosegel niti točke. Izstopala sta Jan Rebec z 20 točkami in šestimi trojkami ter Dino Murić, ki je ob 17 točkah ujel 12 odbitih žog.

Na drugi strani je imela Krka Dina Cinaca z 21 točkami in Žigo Dimca, ki jih je dosegel osemnajst, ni pa znala v drugem polčasu zaustaviti naleta Šenčurja, ki je bil bolj motiviran, predvsem pa veliko močnejši in višji pod obročema. Skok je dobil s 36:25.

V vodstvo se je prebil v 27. minuti (55:53) in ga zadržal vse do konca. Na začetku zadnje četrtine je po delnem izidu 7:0 prednost raztegnil na 74:66, tri minute pred koncem, ko je bila razlika dvomestna (82:71), pa je bil zmagovalec že znan.