Šenčur razbil Rogaško

Rubrika: Pokal Spar

V ponedeljek je bila na sporedu prva četrtfinalna tekma Pokala Spar med Šenčurjem GGD in Rogaško. Zmage s 26 točkami prednosti so se veselili Gorenjci, ki so si priigrali lepo prednost pred povratnim srečanjem. To bo na sporedu 18. januarja v Rogaški Slatini.

Pokal Spar, četrtfinale, 1. krog, 8.1.
ŠENČUR GGD – Rogaška 78:52 (18:12, 22:12, 22:11, 16:17)  – povratna tekma 18. januarja ob 19.00 (spletni prenos na kzs.si)
Murić 20 (12 skokov), Rizvić 15 (5 skokov), Pavić 14 (9 skokov); Davis 11, Kosič in Đuranović po 8.

Košarkarji Šenčurja so si na prvi tekmi četrtfinala Pokala Spar priigrali odlično izhodišče. Na domačem parketu so z 78:52 odpravili Rogaško in so blizu uvrstitve na zaključni turnir pokalnega tekmovanja Slovenije.

Šenčurjani so vodili vseh štirideset minut, v tretji četrtini tudi za 30 točk. Gorenjci so si veliko zalogo prednosti priigrali že v prvem polčasu, ko so prisilili goste, da so izgubili 11 žog. Na drugi strani so pridno polnili koš Slatničanov in na glavni odmor odšli s prednostjo 16 točk.

V drugem delu domači košarkarji niso popuščali. Še več, svojo prednost so višali iz minute v minuto. Tri minute do konca tretjega dela srečanja je Šenčur dosegel dvakrat več točk kot Rogaška (60:30). Zadnjih deset minut je tako odločalo zgolj o razliki, ki jo bodo Gorenjci branili čez deset dni v Rogaški Slatini.

Uvodne minute zadnje četrtine so pripadle varovancem Damjana Novakovića, ki so z delnim izidom 11:2 pet minut do konca srečanja zaostajali za 18. Bližje Slatničanom ni uspelo priti. Domači košarkarji so prevzeli pobudo tudi v zadnjih minutah tekme, dosegli zadnjih šest točk in si priigrali visokih 26 točk naskoka pred povratnim srečanjem. Šenčur je imel 15 skokov v napadu, skupaj pa so jih zbrali 13 več od njihovih tekmecev.

Pri Šenčurju so štirje košarkarji presegli mejo desetih točk. Z dvojnim dvojčkom (20+12) je bil najučinkovitejši Dino Murić, 15 jih je dodal Rizvić, točko manj Pavić, pri 13 pa se je zaustavil Rebec. Najboljši strelec Rogaške je bil Američan Davis z 11 točkami.

Povratno srečanje bo na sporedu 18. januarja v Rogaški Slatini. Tekmo, ki se bo začelo ob 19. uri, si bo moč ogledati tudi v spletnem prenosu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Čestitam fantom za pristop in zmago na današnji tekmi. Zavedamo se, da je to šele prvi polčas in nas v Rogaški Slatini čaka še ena zahtevna tekma. Povratna tekma se bo začela z 0:0.”

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Nocoj smo se aktivirali šele v zadnji četrtini. Na žalost ob koncu tekme nismo uspeli zadeti nič in si pred povratnim srečanjem priigrati znosnejšega zaostanka. Zato lahko rečem, da je Šenčur že udeleženec zaključnega turnirja Pokala Spar.”