Šenčur in Tajfun brez težav

V 2. krogu Lige Nova KBM za obstanek sta Šenčur Gorenjska gradbena družba in Tajfun prišla do suverenih zmag v gosteh.

Danes v Kopru pri Sixt Primorski gostuje Podčetrtek.

Liga Nova KBM za obstanek, 2. krog, 25.3.
LTH Castings –  ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 62:92 (19:17, 12:30, 8:21, 23:24)
Stopar (11 skokov) in Grum (7 skokov) po 17, Sajevic 10; Pavić 16 (8 skokov), Martinčič 15 (5 skokov), Pajić 14 (8 skokov).

Potem ko so v prvem krogu komaj osvojili dve točki proti zadnjeuvrščenemu Portorožu, so igralci Šenčurja Gorenjske gradbene družbe suvereno dobili gorenjski derbi. V Škofji Loki so premagali LTH Castings z 92:62 in tako vpisali osmo zmago, s katero ohranjajo vsaj dve zmagi prednosti pred najbližjimi zasledovalci in ki jih je približala obstanku v elitni druščini.

Varovanci trenerja Gregorja Vodenika ničesar niso prepustili naključju. Po izenačeni uvodni četrtini so vprašanje zmagovalca rešili v naslednjih dvajsetih minutah, ki so jih dobili z 51:20.

Gostje so zbrali 28 podaj, zadeli 12 trojk in imeli le pet izgubljenih žog, najboljši posamezniki pa so bili Smiljan Pavić s 16 točkami in 8 skoki, Nejc Martinčič (15, trojke 4:8) ter Marko Pajić, ki je dosegel 14 točk in ujel osem odbitih žog. Pri domačih sta po 17 točk zbrala Aljaž Stopar (11 skokov) in Luka Grum (met iz igre 7:11, 7 skokov).

Tretje kolo je na sporedu 29. marca ob 19. uri; Šenčur Gorenjska gradbena družba doma s Sixt Primorsko, LTH Castings pa v gosteh pri Tajfunu.

Portorož – TAJFUN 54:89 (9:23, 13:24, 14:18, 18:24)
Škerbec 16 (8 skokov), Borse 14, Katonar 11; Grant 20, Fifolt 14 (14 skokov), Brodnik in Maček po 11.

Košarkarji Portoroža, ki so bili v uvodnem nastopu v Ligi Nova KBM za obstanek na pragu druge zmage v sezoni, tokrat niso bili blizu presenečenja. Tajfun je tekmo vzel nadvse resno in zanesljivo prišel do zmage, s katero je korak bližje ohranitvi prvoligaškega statusa. Portorož na drugi strani ostaja na repu lestvice in lahko več ali manj le še uživa v zadnjih tekmah v elitni slovenski ligi.

Podatek, da je Tajfun dobil vse štiri četrtine, da se je vseh enajst igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce ter da je bil boljši v vseh statističnih stolpcih razen pri prostih metih, zgovorno priča o razmerju moči.

Žiga Fifolt je za goste zbral 14 točk in prav toliko skokov (indeks 21), prvi strelec je bil Malcolm Grant (20), za domače pa je Tim Škerbec dosegel 16 točk in ujel osem žog.

Portorož bo 29. marca gostoval v Podčetrtku, Tajfun pa bo gostil LTH Castings.