Sekulič prebudil Radulovića, Škofja Loka brez poraza

Povratnik med prvoligaše, škofjeloški LTH Castings po štirih odigranih tekmah nekoliko nepričakovano ostaja ena izmed treh neporaženih ekip. Na zadnji 5. kola so Gorenjci doma zanesljivo ugnali Portorožane (95:69).

Liga Telemach, 4. krog, 22.11.
LTH CASTINGS – Portorož 95:69 (26:25, 24:13, 24:14, 21:17)
(Abramovič 22 (4 podaje), Radulović 16 (8 skokov); Barbarič 22, Buda 12)

Škofjeloški košarkarji so na svoji četrti tekmi prvega dela državnega prvenstva dosegli še četrto zmago in se po številu zmag izenačili s tekmeci iz Rogaške Slatine in Šenčurja, ki imajo prav tako 100-odstotni izkupiček, medtem ko so Portorožani na dosedanjih petih tekmah dosegli le eno zmago in doživeli štiri poraze.

Košarkarji z Obale so pogumno začeli obračun v dvorani Poden in lep del prvega polčasa kljubovali favoriziranim gostiteljem. V 12. minuti so vodili z 32:29, v zadnjih osmih minutah prvega polčasa pa so pobudo prevzeli varovanci domačega trenerja Aleksandra Sekulića, ki so si najvišjo zalogo v točkah priigrali v 18. minuti (45:32).

V drugi polovici tekme so gorenjski košarkarji vseskozi imeli nadzor nad tekmeci s Primorske, svojo prednost so vseskozi plemenitili, najvišjo pa dosegli v sami končnici, ko so si priigrali 26 točk naskoka.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Robert Abramovič, v gostujoči Jan Barbarič, oba sta dosegla po 22 točk.

LTH Castings bo v prihodnjem kolu gostoval v Domžalah, Portorož pa bo gostil Hopse. Obe tekmi bosta v soboto, 28. novembra.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa:
“Zmago smo si dobesedno prigarali. Predvsem v obrambi smo odigrali odlično partijo, posledično pa je bilo tudi v napadu veliko lažje. Portorožanom se je vidno poznala odsotnost Jureta Močnika, kar smo znali dobro izkoristiti.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“V prvem polčasu smo storili preveč napak na glavnih igralcih LTH Castingsa, kar je bilo dovolj, da ta z odlično igro pride do visoke zmage. Tokrat nismo imeli nobenih možnosti in vse kar smo pokazali je daleč premalo.”