Sekulič objavil seznam reprezentance U20 – tudi Macura in Mulaomerović

V mesecu juliju slovensko reprezentanco do 20 let čaka nastop na evropskem prvenstvu v Grčiji. Selektor izbrane vrste, Aleksander Sekulič, je nekaj dni pred začetkom priprav objavil seznam kandidatov za evropsko prvenstvo na Kreti, ki ga sestavlja 19 košarkarjev.

a seznamu selektorja Sekulića je 19 imen kandidatov za nastop na evropskem prvenstvu na Kreti. Med 19 košarkarji trije igrajo v tujih klubih, največ igralcev (4) pa igra v vrstah Zlatoroga. Šest kandidatov za letošnji nastop na evropskem prvenstvu je igralo tudi na lanskem prvenstvu na Finskem, kjer je slovenska četa zasedla deveto mesto. Vlatko Čančar pa je nastopil na zadnjih dveh evropskih prvenstvih do 20 let in je eden izmed kandidatov za nastop tudi na letošnjem EP.

Slovenska izbrana vrsta bo na evropskem prvenstvu na Kreti, ki bo potekalo med 15. in 23. julijem, nastopila v skupini D skupaj s Španijo, Srbijo in Italijo. V izločilne boje se uvrstijo vse štiri reprezentance. Skupina D, v kateri nastopa Slovenija se bo križala s skupino C, v kateri se bodo v skupinskem delu prvenstva pomerile reprezentance Ukrajine, Izraela, Latvije in Litve. Prvouvrščena ekipa skupine C se bo pomerila z zadnjeuvrščeno skupino D in obratno. Na lanskem evropskem prvenstvu je slovenska izbrana vrsta zasedla deveto mesto, naslova evropskih prvakov pa se je veselila reprezentanca Španije. Največji uspeh slovenske reprezentance so košarkarji dosegli v letih 2000 in 2004, ko so osvojili naslov najboljših v Evropi do 20 let.

Prva tekma slovenske košarkarje čaka 15. julija proti reprezentanci Španije, ki je na zadnjih desetih evropskih prvenstvih vselej končala med najboljšimi tremi reprezentancami, lani v Helsinkih pa so se španski košarkarji veselili naziva evropskih prvakov. Dan zatem slovenske fante čaka dvoboj s Srbi, ki so v zadnjih enajstih letih zbrali kar štiri naslove najboljših v Evropi. V ponedeljek, 17. julija, pa se bo Slovenija pomerila še z Italijo, ki je leta 2013 osvojila naslov evropskih prvakov.

Aleksander Sekulič, selektor reprezentance do 20 let:
“Priprave za letošnje evropsko prvenstvo U20 začenjamo na Rogli, kjer bomo poskušali izkoristiti odlične pogoje, da postavimo temelje za nadaljnje delo. Fante zelo dobro poznam, zato vem kaj lahko pričakujem od njih. Ta generacija se je pred dvema letoma uvrstila iz B v A divizijo pri U18. Letos imajo priložnost, da se borijo za najvišja mesta med najboljšimi v Evropi, v primeru, če se bodo vsi igralci, kljub obveznostim, ki jih imajo, odzvali pozivu reprezentance.