Sekulič med vrsticami: “Igra osmih proti petim prevelik zalogaj za nas!”

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let se je, po včerajšnjem porazu, ponovno pomerila z izbrano vrsto Hrvaške. Slovenci so morali v tem pripravljalnem obdobju še tretjič priznati premoč vrstnikom iz Hrvaške. Domačini so v Daruvarju slavili z 88:82.

Pripravljalna tekma, 4.7.
HRVAŠKA – Slovenija 88:82 (21:12, 16:28, 22:13, 29:29)
Martinčič 21, Barič 18, Durnik 16, Rožanc 13, Macura 6, Vesel 4, Ledl 2, Bratec 2, Mulaomerović, Dornik, Oman.

Oslabljeni Slovenci tudi na osmi pripravljalni tekmi niso uspeli priti do zmage. Proti reprezentanci Hrvaške so prikazali dobro predstavo. Po slabšem uvodu Slovencev, ki so ponovno igrali brez Šiška in Habata, so naši košarkarji odigrali zelo dobro drugo četrtino.

Na najdaljši odmor so Slovenci odšli s tremi točkami prednosti. Tretja četrtina je ponovno potekala po željah domačinov. Zadnjih deset minut so Hrvati začeli s prednostjo šestih točk. Slovencem so minuto in pol do konca vodili s tremi točkami prednosti, vendar je zmaga kljub temu ostala na Hrvaškem.

Pri Slovencih se je najbolj izkazal Nejc Martinčič, ki je dosegel 21 točk. Mejo desetih točk so presegli še Nejc Barič (18), Urban Durnik (16) in Luka Rožanc (13).

Varovance Aleksandra Sekulića zadnji dve pripravljalni tekmi čakata 7. in 8. julija v Zrečah proti Franciji.

Slovenska reprezentanca se bo od 15. do 23. julija merila na evropskem prvenstvu na Kreti. Tekmeci slovenske izbrane vrste v skupinskem delu pa bodo Španija, Srbija in Italija.

Izjava po tekmi:

Aleksander Sekulić, selektor slovenske reprezentance do 20 let:
“Sicer smo danes izgubili, a kot da smo zmagali, glede na vse razmere na igrišču. Hitro so dosodili osebne napake Urbanu Durniku, kar je omogočilo njihovim centrom, da uveljavijo prednosti pod košem. Pametneje bi lahko odigrali končnico, saj smo minuto in pol pred koncem vodili za tri točke. Danes je bila igra osmih proti petim prevelik zalogaj za nas. Zadovoljen sem z reakcijo igralcev in mirno lahko rečem, da smo odigrali najboljšo tekmo letošnjega poletja, čeprav smo bili oslabljeni v že zelo okrnjeni zasedbi. Močno upam, da nam bo ta tekma dala krila za zaključni del priprav.”