Sedma zaporedna zmaga Atlante, Hardenovih 46 za četrto zmago Houstona

V Ligi NBA je bilo v soboto odigranih devet tekem, na parket pa je stopil tudi en slovenski predstavnik (Beno Udrih), a doživel poraz. Niz neporaženosti na začetku sezone nadaljujejo Golden State Warriorsi, po porazu na uvodni tekmi sezone, pa so tudi Atlanta Hawksi prišli do sedme zaporedne zmage. V Los Angelesu je James Harden dosegel kar 46 točk in Houston Rocketsom zagotovil zmago nad LA Clippersi (109:105).

Glavni “krivec” za zmago Atlante je bil Kent Bazemore, ki je 16 od svojih 25 točk (največ v karieri) dosegel v drugem polčasu, v katerem so Hawksi dosegli 73 točk, zmago proti Washington Wizardsom (114:99), pa so si Jastrebi priigrali predvsem po zaslugi delnega izida 24:7, s katerim so zaključili tekmo. Čarovniki, za katere je John Wall zbral 18 točk in 12 podaj, so izgubili kar 26 žog.

Obračun Sacramento Kingsov in Golden State Warriorsev je obeležil predvsem dvoboj dveh odličnih organizatorjev igre, ki imata vsak po en prstan za zmagovalca Lige NBA, Rajona Ronda in Stephena Curryja. Statistični dvoboj je dobil Rondo, ki je vknjižil trojni dvojček (14 točk, 15 podaj, 12 skokov), Curryja pa je “zaustavil” pri 24 točkah, a nekoliko slabšemu metu iz igre, kot smo od njega navajeni v tej sezoni. Zadel je le dve od osmih metov za tri točke, in le osem od 18 metov iz igre. Kljub temu so Bojevniki Kralje premagali s 103:94, in po sedmih tekmah še naprej ostajajo brez poraza, Sacramento pa je na sedmi tekmi sezone doživel že šesti poraz.

Utah Jazzi so v Salt Lake Cityju dodatno poglobili krizo Memphis Grizzliesov. Proti moštvu z najboljšo obrambo v Ligi NBA, so Grizzliesi iz igre metali 33,0-odstotno, in na sedmi tekmi sezone še četrtič izgubili (79:89). Najboljši strelec Memphisa je bil Mike Conley z 20 točkami. Beno Udrih je na parketu preživel manj kot osem minut, v tem časui zadel dva od treh metov iz igre, in tako zbral štiri točke.

Jazzi so na šestih tekmah sezone zaenkrat zbrali štiri zmage, to pa je njihov najboljši izkupiček na začetku sezone, po sezoni 2008/09. Memphis, ki že več let stavi na igralce z veliko izkušnjami, je imel v seštevku sezon, ki so jih v Ligi NBA odigrali igralci začetnih peterk, proti Utahu v seštevku prednost kar 34 sezon (47:13).

Zelo dobro še naprej igrajo Minnesota Timberwolvesi, ki so v Vetrovnem mestu po podaljšku premagali Chicago Bullse, s 102:93. Chicago v dodatnih petih minutah igre prvič v zgodovini kluba ni dosegel niti ene same točke. Blestel je predvsem Andrew Wiggins z 31 točkami, dva novinca v dresu Minnesote, Karl-Anthony Towns in Nemanja Bjelica, pa sta dodala vsak po 17 točk. Vsestransko igro je prikazal Ricky Rubio, ki se je ustavil pri sedmih točkah, desetih podajah in osmih skokih. Pri Bullsih je dvojni dvojček (21 točk, 14 skokov) vknjižil Pau Gasol.

James Harden je še drugo tekmo zapored presegel mejo 40 točk, tokrat se je prosti Los Angeles Clippersom ustavil pri 46, Houston Rocketsi pa so prišli do četrte zaporedne zmage (109:105). Paul Pierce je 40 sekund pred koncem tekme rezultat s trojko poravnal na 105, nato pa sta Harden in Ty Lawson ohranila mirno roko na liniji prostih metov, in poskrbela, da ima Houston prvič v tej sezoni na svojem računu več zmag, kot porazov.