Šarić v končnici tekme popeljal Philadelphio do prve gostujoče zmage v sezoni

Četrtek je v severnoameriški Ligi NBA minil brez nastopov slovenskih predstavnikov, kljub temu pa so bili košarkarski navdušenci priča kar nekaj zanimivim razpletom tekem. Tako so morali San Antonio Spursi prvič v tej sezoni igrišče zapustiti sklonjenih glav v gostujoči dvorani, Philadelphia 76ersi pa so, prav tako v gosteh, prekinili niz kar 23 zaporednih porazov.

Košarkarji Philadelphie 76ersov so pri New Orleans Pelicansih zabeležili prvo gostujočo zmago v tej sezoni, in prekinili niz 23 zaporednih gostujočih porazov. S tem so se izognili postavitvi novega klubskega rekorda, skupno pa je bila to peta zmaga v sezoni za moštvo iz Mesta bratske ljubezni.

Razigran je bil Ersan Ilyasova, ki je dosegel 23 točk, Sergio Rodriguez je dodal 16 točk in osem podaj, najbolj zaslužen za zmago pa je bil hrvaški reprezentant Dario Šarić. Mladi Hrvat se je razigral v končnici tekme, in z osmimi zaporednimi točkami poskrbel, da se je vodsto s 85:82, spremenilo v naskok desetih točk Philadelphie, dobre tri minute pred koncem tekme. Šarić je tekmo zaključil s 13 točkami, in tako še četrtič zapored presegel mejo desetih točk.

Pri New Orleansu je znova blestel Anthony Davis s 26 točkami in 11 skoki, New Orleans pa je kljub temu postal prvo moštvo, ki je Philadelphii dopustil zmago v svoji dvorani, po Orlando Magicih, ki so proti Philadelphii izgubili v svoji dvorani, 20. januarja letos. Pelikani so tako, v sezoni, polni padcev, doživeli še 16. poraz na 23 tekmah.

San Antonio Spursi so v United Centru v Chicagu doživeli prvi poraz na gostovanju v tej sezoni. Ostroge so sezono začele s 13 zaporednimi zmagami, in bili le eno zmago oddaljeni od rekorda Golden State Warriorsev, postavljenega minulo sezono, a v četrtek so varovance Gregga Popovicha ustavili Chicago Bullsi, ki so slavili zmago s 95:91.

Dwyane Wade je dosegel 20 točk, Rajon Rondo pa je bil z 12 točkami, 10 skoki in devetimi podajami blizu trojnemu dvojčku. Jimmy Butler je vseh svojih 13 točk dosegel v drugem polčasu, Chicago pa je prekinil niz treh zaporednih porazov. Na devetih tekmah pred četrtkovo s Spursi, so Bullsi zmago slavili le na treh tekmah. V dresu San Antonia je bil razigran Kawhi Leonard s 24 točkami, Pau Gasol pa je ob svojem prvem povratku v Chicago dosegel 13 točk in zbral 10 skokov.